Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám sántít gyanakodok h...

Orsolya99 kérdése:

A cicám sántít gyanakodok h eltört a lába de rá tud álni csak nagyon sántít és be van dagadva. És hogy jöjjek rá hogy el van -e törve vagy nem?

Figyelt kérdés
Nincs pénzünk rá hogy állatorvoshoz vigyük,házi gyógymódok kellenének . És harap nem engedi h annyyira hozzányúljunk.

2012. febr. 21. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ha el lenne törve nem hiszem hogy ráállna. szerintem ficam.

a miénknek is volt nemrég, de ö rá se állt.ketten fogtuk ugy nézte meg anyu hogy el van e törve.

probáltuk beborogatni de leszedte egyböl és nagyon fájt neki ö is hisztizett.igy békénhagytuk. magátol begyogyult.

szerintem nálatok is be fog.

2012. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi kandúrunk pár napja bedagadt lábbal jött haza,és nem bírt ráállni. Itthon maradt pihenni, 3. nap már bicegett és lelappadt a lába.

Régebben egy másik macskánknak volt bedagadva a lába, azthittük, hogy verekedés miatt, de mikor lelappadt, akkor láttuk, hogy törés volt, mert lett egy csontgubó a lábán, de tökéletesen használta.

2012. febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hja és ha el lenne törve, akkor nem hinném, hogy rá bírna állni. Kandúr a cica? Mert most van párzás és lehet, hogy csak bunyóba került egy vetélytárssal :)
2012. febr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám akkor nem tudott lábra állni, mikor egy verekedés után tályog lett a lábán.. Az is kifakad pár nap alatt, de orvosnak látnia kell, hogy sebet ki tudja tisztítani és gyógyszert is kap a cica ilyenkor.

Szóval nem tudom, hogy ficam, vagy törés, vagy tályog. de figyelj oda nagyon, és ha rosszabbul van, vidd el valahova orvoshoz!!!

2012. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hell-ikon ***** válasza:
100%

Volt törött lábú kandúrom. Az hazajött úgy, hogy használta a törött lábát is. A törés milyensége befolyásolhatja, hogy mennyire használja vagy nem az adott lábat a macska. Minél súlyosabb (elmozdult csont és izületek pl) annál kevésbé használja az állat (mert nem csak a macska) az adott lábat.


Tehát az, hogy rá tud állni és valamelyest használja is, az még nem kizáró oka a lehetséges törésnek.

Házi gyógymód max. annyi, hogy hagyjátok nyugodtan pihenni és ne hagyjátok elmászkálni minimum addig, amíg le nem lappad a lába. Aztán vagy rendbe jön vagy nem. Ha nincs orvosra pénz mást nem tudtok tenni.

Én mondjuk azért keresnék egy állatorvost és megpróbálnám megbeszélni vele, hogy max. részletekben tudnék fizetni.

2012. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kandúr cica igen be van dagadva de ugrrál fel a szekrény tetejére igen életvidám szerintem is befog gyógyulni. köszi a válaszokat :)
2012. febr. 22. 19:54
 7/12 anonim ***** válasza:
vagy csak egyszerüen belelépet valamibe ami megsértete a lábát és attol dagadt be és azért nem engedi hogy hozá nyulj majd magátol elmulik és utána nem fog harapnisem
2012. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Remélem, ha eltöröd a lábad, majd te is házi gyógymódokat keresel magadnak : )
2012. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
46%
Az agyam eldobom. Ha nincs pénzed állatorvosra, ne tarts állatot. De már az is sokat segít, ha ivartalaníttatod. (Ha megvolt, akkor elnézést.) Nem fog annyit kódorogni, verekedni, így a sérülés is kevesebb lesz.
2014. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
56%
Jajj de utálom az ilyen ,,kedves,,beszólásokat.Csak úgy közölném veled hogy nem mindenki gazdag!Nekem sincs sok pénzem állatorvosra de az utcáról szedtem össze két éhező bolhával és féreggel teli kismacskát.Sikerült összeszedni magukat. Szóval ne tartsak macskát mert nincs pénzem??????
2015. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!