Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Győr szabadhegyi dokiknál...

Győr szabadhegyi dokiknál mennyibe kerül vemhes cica ivartalanítása?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
vemhes cicát nem ivartalanítanak
2012. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem tiltja törvény a vemhes állat ivartalanitását,de sok állatorvos nem végez ilyet,főleg nem a vemhesség 3. szakaszában. Talán találsz olyan orvost,aki elvégzi,de nem etikus lépés!
2012. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem nagy a hasa, vagy csak kicsit nagyobb, akkor nyugodtan elviheted! Ugyanannyiba kerül mint a nem terhes cica ivartalanítása!

Ha már nagy a hasija akkor nem minden orvos vállalja.

2012. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Állatvédőrségi tag vagyok, megvan az összes állatvédelmi törvény a szolgálati kézikönyvemben.

Nem tilos, lelkiismeret kérdése.

dr. Konczos György

Győr, Szentgyörgyi Albert u. 14.

Nála ivartalanítási akció van, elvileg másfélszeres a felár.

2012. febr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ketteske, ne terjessz félrevezető információt. Értem én hogy szerinted helytelen, de hova tegyen bárki is plusz 5-10 kölyköt, amikor így is millió fölé megy a gazdátlan állatok száma?
2012. febr. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
egy mentett cicáról van szó,aki hozzám fog kerülni és már én viszem ivartalanítatni,hát egy nálamnál jobban hozzáértő március végére mondta hogy akkor "szülne" le
2012. febr. 25. 01:14
 7/9 A kérdező kommentje:
na de akkor mennyi kb??
2012. febr. 25. 01:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Figyelj ötöske! Ez nem az én véleményem, ezt állatorvos nyilatkozta,az ő szavai!!! Biztos jobban ért a dolgokhoz,mint te!!!! Ez is állatorvostól származik : " Végleges sterilizálás, ivartalanítás


Ez egy sebészeti beavatkozás, ahol mély altatás mellett a hasüregből eltávolítjuk a nőstény macska petefészkeit, és gyakran a méhet is. Vemhes állaton is végrehajtható, de nem túl "sportszerű". Legjobb, ha akkor ivartalanítunk, amikor a macska nem ivarzik, mert ilyenkor a nemi hormonok szintjei alacsonyak, és a hormontermelő szerv, a petefészek eltávolításával nem lesz nagy hormonális változás. Ezzel ellentétben viszont, ha épp tüzel az állat, vagy vemhes, az aktuálisan magas hormonszintek műtét után hirtelen nullára csökkennek, ami növeli a vizeletcsöpögés, mint szövődmény esélyét. Maga a műtét rutin beavatkozás egy állatorvos részére, nem bonyolult, kicsi a kockázata. A hasfalsebet varratokkal zárjuk, erre műtét után kap a macska egy kötést, amely legalább 1 hétig rajta kell, hogy legyen. Ezen kívül fájdalomcsillapításra 1-2 napig kaphat fájdalomcsillapító tablettákat is (pl. napi 2x1/4 algopyrin). Varratszedés a műtét után kb. 10 nap múlva esedékes.

2012. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá.

Az én nőstény cicámat (7 hónaposan) 13 000-ért ivartalanították a szabadhegyibe.

2012. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!