Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon beteg a cicám (? )

Nagyon beteg a cicám (? )

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves, hófehér, gyönyörű házicicám. Nemrégiben kiderült, hogy veseelégtelensége van, infúziókat kapott minden nap. Tegnap az újabb vérvizsgálat eredménye ugyanolyan rossz lett, mint az első, nem használ a kezelés. Valószínűleg el kell altatni :( Nem tudom elképzelni, hogy ne legyen itt velem, de azt se akarom, hogy tovább szenvedjen. Ma viszem újra orvoshoz, és dönteni kell. Nagyon el vagyok keseredve :'((
2012. febr. 29. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a cicád!

Az orvos biztos azt fogja javasolni, ami a cicának a legjobb lenne.Valami alternatív kezelési módszer nem lenne?(Én sajnos nem értek a cica betegségekhez.)

Pedig még nem is öreg a cicád!Mitől lett beteg?Kiderült?

Reménykedjünk, hogy valami csoda történik, vagy mégis ki tudtok esetleg találni valami egyéb lehetőséget és mégsem kell elaltatni!

2012. febr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Vannak az életben elkerülhetetlen döntések . Minél elöbb meghozod ezt a nehéz lépést , annál elöbb túl leszel rajta .

Nekem is meg kellett lépnem egy 12 éves spaniel kutyusnál .

Te pedig gondolj arra , hogy ez neked kellemetlenedd , mint a cicának .

2012. febr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hófehér házicicám van, és biztosan bele betegednék ha bármi baja történne viszont az érzelmek mellett ésszerűen kell dönteni.Dönts úgy,hogy a cicának a legjobb legyen. Ha nem tudnak már rajta segíteni, ne hagyd,hogy tovább szenvedjen, bármilyen fájdalmas is.

Nagyon sajnálom a cicust.

2012. febr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg fiatal még, de az orvos azt mondta, némelyik macska nagyon hajlamos erre a betegségre. Sajnos, ezen a kezelésen kívűl nem lehet vele mit kezdeni, egyszerűen le fog állni a veséje. Ha ember lenne, akkor is csak a dialízis és a veseátültetés segítene rajta. Tényleg jobb lesz, ha elalszik szépen :'(
2012. febr. 29. 08:40
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Együtt érzek Veled! Az én cicám 6 hónaposan halt meg. Két hétig 'szenvedtettük' mert volt rá némi esély - 10-ből 1 macska túléli - hogy meggyógyul. Ezt az első orvos mondta, de mikor még rosszabbul lett elvittük egy másikhoz is aki megmondta, hogy kész, ennyi volt, de mi csak próbálkoztunk, hátha.. aztán egyik nap már annyira rosszul lett, hogy bőgve vittem orvoshoz, hogy most azonnal altassák el. Az utolsó perceiben is dorombolt, valószínű már a fájdalomtól (a cicák nem csak boldogságukban dorombolnak). Nagyon fájt, de így utólag beláttam, jobb lett volna ha akkor, mikor még csak kevésbé szenvedett elengedjük. Nem lehetünk önzők, ha nincs remény hagyni kell békében elmenni bármennyire is fáj.
2012. febr. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Ahogy olvasom a történeted, elkezdtem bőgni. Nekem is van egy cicám, imádom, semmi pénzért nem válnék meg tőle, pedig "csak egy macska"!

Simogasd meg helyettem is, és kitartást mindenhez.

2012. febr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám pont ugyanebben a betegségben halt meg. :(
2012. febr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a cicát, remélem tényleg jön egy csoda. Nekem is van három, nem tudom mit tennék a helyedbe, de azt hiszem, ha nincs már remény... Az egyik cicánk szinte az ölembe halt meg. Bejöttünk felhívni az orvost, de mire kimentünk, már nem élt. Nagyon sírtam, most is könnyezek.

Biztos érzi a szereteted és ő is nagyon szeret téged. Simogasd meg nagyon!

2012. febr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérző válaszokat!

Tegnap voltunk a dokinál, és van még egy halvány remény. Ma vittem ultrahangra a cicát, mert esetleg okozhatja ezt az állapotot vesekő, ciszta, vagy daganat is, és ebben az esetben, ha azt eltávolítanák, rendbejöhetne. Meglátjuk...

2012. márc. 1. 10:37
 10/17 anonim ***** válasza:

Jaj, de örülők!!! :)))

Hát, egy vesekő vagy ciszta miatt pedig felesleges lenne elaltatni, azok is nagyon kellemetlen betegségek lehetnek, az igaz, mert fájdalmat, rossz közérzetet okozhatnak, de nem halálos.Reméljük, jó kilátásokat mutat majd az ultrahang!Kívánom, hogy a cicád mihamarabb újra egészséges legyen!

2012. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!