Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős korától látszik a...

Mennyi idős korától látszik a cicán hogy bújós e vagy sem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

szerintem ez függ attól, hogy kis korában hogyan van tartva. Ha engeded neki, hogy veled aludjon vagy mikor elaszik akkor ölbe veszed akkor eléggé ragaszkodó lesz.

Bár egy idő után zavaró mikor nem lesz hajlandó máshol aludni csak rajtad vagy este arra ébredsz hogy nem kapsz levegőt mert neki az arcodon kell aludnia, de meg lehet szokni :)

2012. márc. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
menhelyi cicát szeretnék magamhoz venni, de bújósat. Szóval valószínűleg nem lesz fél évesnél fiatalabb a cica
2012. márc. 2. 01:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztosan kiveszik neked a ketrecből, hogy megnézhesd milyen .. Ha nagyon bújós, biztos egyből felmászik a nyakadba. De szerintem, ha a gondozókat kérdezed, ők is segítenek.
2012. márc. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérd meg az ott dolgozókat, hogy amelyik cica tetszik neked, azt engedjék pár percre megfogni. Vedd fel, simogasd és meglátod, hogyan viselkedik. Némelyik rövid időn belül elkezd dorombolni is. Aztán ha otthon is sokszor simogatod és sokat dorombol, és sokat foglalkozol vele, akkor bújós lesz.

Szerintem akkor bújósabbak már, amikor elég nagyok ahhoz, hogy egymással vagy játékokkal játsszanak. Tehát amikor még nagyon picik, akkor nem igazán látni. Hirtelen nem tudom megmondani, mikortól lehet jobban észrevenni, úgy értem csak megmutatni tudnám, hogy mekkora cicákra gondolok, nem tudom az hány hetes/hónapos. :)) Olyan kiscicára gondolok, ami már érdeklődik a világ iránt, nézelődik stb.

2012. márc. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Az én cicámon már nagyon korán, pár hónapos korában látszott, hogy bizony nem lesz olyan nagyon bújós. Szó se róla, néha idejön, kicsit kéjeleg, meg hízeleg, de fél órát nem bír ki ölben, ha mondjuk felveszem, és simizni akarom. Ha ő jön oda hozzám, akkor is csak kicsit simogathatom, elkezd dorombolni, aztán egy (jó esetben) negyed óra után a mancsát ráteszi a kezemre, ezzel jelezve, hogy hagyjam békén:D

Nagyon magának való cica, én pont ezt imádom benne. Egy csomó ideig csak nekem dorombolt, ha simogattam. A húgom próbálgathatta bármeddig, lesz.rta:D Kajáért pl soha nem hízeleg, inkább besértődik, ha pár órával később kelek, és így később kapja a reggelit. Pedig én is sokat foglalkoztam az enyémmel kiskorában, de ő már a kezdetektől fogva ilyen kis bolond. Egyéniség:))


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, szerintem minden cica bújós egy kicsit, és szerintem nehéz olyat kifogni mint az enyém. Eddig akárhány ismerős cicáját láttam, mindegyik nagyon bújós volt. A párom cicája pl kibír egy egész éjszakát úgy, hogy mellettünk alszik,pedig nem lett oda szoktatva, mert kinti cica. Az én cicám fél éjszaka nem bír megmaradni a seggén. Szerintem akármilyet veszel, mindenképpen imádni fogod:)

2012. márc. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Megfelelő pszichológiával a legvadabból is lehet szelíd kiscicát "nevelni". Nagy cicánál engedni kell, hogy ő jöjjön oda hozzád, főleg mikor hazaviszitek. Nem szabad rárontani, lefogni és megdögönyözni mert akkor csak félni fog tőled. Ha szeretné a dögönyözést oda fog menni és azt kell elérni, hogy szeresse.

Első napokba úgyis az új környezetével fog ismerkedni, ilyenkor hagyni kell hagy menjen mindenfelé amerre akar és ami fontos, hogy felfelé is, cicáknál fontos, hogy felülről lássák a területüket, engedni és biztosítani kell hogy felmenjen a szekrény tetejére vagy egy magasabb polcra. Akkor lesz jó ha pár nap után úgy fog közlekedni a lakásba, hogy a farka felfelé áll mint egy kis zászló akkor magabiztos és nem fél. Utána pedig jöhet a jó sok játék, nem kell sok akár egy alufólia golyó spárgával vagy egy piros lézer pont, csak foglalkozz vele. És észre fogod venni, hogy napról-napra egyre jobban fog ragaszkodni hozzád egyre többet fog tölteni a társaságodban! Nekem ezzel a módszerrel egy rettenetesen félős, karmolós és fújós macskából 3 hónap alatt egy ölcicát sikerült csinálnom. A fontos, hogy legyél türelmes és kitartó és ne feledd mindig Ő a főnök!!! :)

2012. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ha van bármi kérdésed nyugodtan írj privát üzenetet, rengeteg trükk van amivel bújós cicát tudsz nevelni ;)
2012. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Leírom neked a saját tapasztalatomat. Egy állatbolond család egyszer arra ébredt, hogy tizenvalahány macsekkel osztja meg a 3 szobás panellakását, mivel minden gazdátlan cicuson megesett a szívük. Aztán egyszer már úgy érezték, túlságosan felszaporodott a létszám, a lakás már valósággal bűzlött az állandó takarítás, szőnyegmosás stb. ellenére, valamit tenni kellett. Felmerült bennük az, hogy ha nem találnak gazdát számukra, elaltatják őket. (Állatmenhelynek híre-pora nem volt akkoriban). Hallván a szándékot, gyorsan jelentkeztem, hogy a meglévő cicám mellé hoznék egy társat. Elmondtam, milyen macskafajta a zsánerem, a gazdi kapva kapott rajta, van neki olyan, jöjjek. Aztán mikor megláttam, éreztem, hogy ez nem az enyém: vad volt, ugrált a bútorok tetején, nem engedte, hogy megsimogassam, szóval nem voltunk egy hullámhosszon. És akkor belépett a konyhába Ő. Külsőre nem az általam kedvelt típus, addig nem szerettem a cirmosokat, de ahogy rámnézett, és ahogy ránéztem, megtörtént a varázslat. Elképesztő tengerzöld szemei voltak, nem az a közönséges sárga macskaszem, és abban a pillanatbann megéreztem, hogy ő az én cicám. Lehajoltam, felvettem, lágyan a karjaimba simult, és elkezdett dorombolni. "It was the beginning of a beautyful friendship." :) Érezni fogod, melyik a tied!
2012. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amikor nekünk kiscicáink voltak kb.miután kinyitották a szemüket már egy héten belül a 4 macskából 2 bújós vólt.
2012. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!