Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől mehet a macskám hasa?

Mitől mehet a macskám hasa?

Figyelt kérdés
Kb 3 napja megy a másfél éves macskám hasa úgy naponta 1-szer.Csak Kitekat és gourmet macskaeledelt eszik illetve száraz tápot!Nedves az orra tehát nem lázas,de mégis mitől?Egyébként ki nem jár (panellakó)!Tanácstalan vagyok,segítsetek!
2012. márc. 3. 15:21
 1/9 anonim válasza:
Szia!Az én cicámnak is ment a hasa.Azért lehet mert romlott a macska kaja vagy hirtelen váltottál át másmilyen macska kajára (az enyémnek ezért ment a hasa) nem bírja a gyomra . Vagy esetleg valamit talált a földön étel maradékot és megette.Én csak ennyiről tudok. Remélem meg fog gyógyulni :)
2012. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gourme-t mióta adsz neki? Az enyémeknek attól lett hasmenése.
2012. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Adsz neki tejet? Mert az tévhit,hogy a macskáknak jó a tej. Általában attól van hasmnésük
2012. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld keverve adni a szárazat meg a nedveset.
2012. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gourmet-et nagyon ritkán adok neki,tejet egyáltalán nem iszik kiskorától ,viszont az igaz hogy pont 3 napja adtam neki kitekat alutasakos helyett cloude alutasakost. Szegénynek fáj a hasa mert sír , igaz hogy egy-egy petty híg széklete van , de az étvágya ettől függetlenül jó.
2012. márc. 4. 07:32
 6/9 hell-ikon ***** válasza:

No, akkor itt az ideje a diétáztatásnak.

1 napig semmi kaja, csak víz, másnap párolt rizs, főtt csirkemellel. Ha így is hígat ürít, irány az orvos.

A kitekattot én a helyedben elfelejteném, szója, meg aroma a legnagyobb része. Az én macskámnak attól volt hasmenése.

2012. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Megfogadom csak egy a baj hogy a macskám semmilyen rizst és csirkemellet nem fogad el!Csak alutasakost és száraztápot,próbáltunk már mindent kitettem elé több fajta ételt,de inkább nem evett egész nap...azért köszönöm próbálkozunk,ha nem viszem orvoshoz!
2012. márc. 4. 13:07
 8/9 hell-ikon ***** válasza:

Ilyet még nem hallottam, hogy macska színhúst nem enne meg, mondjuk meg van rá az elméletem miért.


Sebaj, azért próbáld meg amit írtam. Ne adj neki 1 teljes napig enni semmit, csak vízet. (a vízébe keverhetsz 1 db. széntablettát vagy közvetlenül is beadhatod neki, ha tudod. De más hasfogót ne adj neki!) Másnap próbáld meg ezt a rizses cuccot, hátha éhes lesz annyira az előző napi koplalás után, hogy mégis megeszi. Ha nem javul így sem, sőt esetleg rosszabbodik, akkor mindenképp menj vele orvoshoz.


Igazából az agyon reklámozott eledelekkel az a baj, hogy rengeteg illatanyagot és egyéb adalék anyagot tartalmaznak, amik hazavágják a macska szaglását és emésztését is hosszú távon. Így ha más ételen nem érzik ugyanazt az intenzív illatott, mint pl. kitekattban és társaiban, akkor bizony nem fogják megenni. A taknyos macskák ellátása is azért nehéz például mert, hogy nem érzi az orrával, hogy mit kellene megennie, akkor nem fogja megenni. Ez egy védelmi mechanizmusa a macskáknak.


Ami még kellően szagos tud lenni a számukra a hal. Esetleg megpróbálhatod, hogy rizshez azt keversz csirkemell helyett.

2012. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat hell-ikon!Nem tudom mi az elméleted a hússal kapcsolatban ,de hidd el egyszerűen nem eszi meg!Már mindent kipróbáltam adtam neki sülve is a csirkét főzve is,de csak nyersen evett meg pár falatot.Beszéltem az állatorvossal azt mondta vegyek neki Bolus Adstringens hasfogót,vettem,összetörtem neki de így a koplalás nem jött össze igazán mert összetörve a gyógyszert a kajába tettem,így megette!Ha ma sem lesz jobban akkor megyek vele az orvoshoz!A halat azért megeszi azt is néha adok neki,de igazad van az alutasakos eledelekkel kapcsolatban,csak mikor hozzánk került picike volt még és sajnos nem tudtam tétlenül várni hogy megeszi-e azt amit főztem így este adtam neki alutasakost és itt vége is lett a főtt kaja evésnek,később hiába próbáltam nem evett mást...Nagyon köszönöm a válaszaidat sokat segítettél!
2012. márc. 5. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!