Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog még mindig a...

Miért nyávog még mindig a sziámi macskám?

Figyelt kérdés
Decemberben került hozzánk, 3éves lány cica, kb februárig nem volt vele semmi baj, aztán elkezdett tüzelni, azóta folyamatosan nyávog, virnyákol. Ivartalanítani nem szeretnénk mert kiscicákat akarunk tőle, de nem is tudnánk mert 1 napra sem hagyja abba a nyávogást. Azóta szereztünk neki párt, többször is együtt voltak, mégis csinálja tovább a fesztivált. Csak akkor hagyja abba, mikor alszik.
2012. febr. 29. 17:27
1 2
 1/18 anonim válasza:
0%
tegyél rá hangtompítót :DD
2012. febr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Eleve a sziámik jobban szeretik hallattatni a hangjukat, szóval lehet hogy csak a természete ilyen. Esetleg valami nem tetszik neki pl: új állat, ember, táp, alom, vagy több teret szeretne mármint magasra felmászni hogy onnan nézelődjön.
2012. febr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A mi sziáminkra is rájön időnként, s mint egy csecsemő, úgy nyávog.De ő irigy a kisfiúnkra/3/, látszik, hogy nem tetszik neki, ha nem vele, hanem a gyermekkel foglalkozunk. Ha őt simogatjuk, ha lefekhet a kicsi mellé, akkor lenyugszik. Nem több foglalkozást igényelne?Sokat van egyedül a lakásban?
2012. febr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
És mennyiért fogjátok eladni a cicákat?
2012. febr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
S még ennyi - félve írom, mert lecsesztek itt miatta- de nekünk állatorvos írja fel a fogamzásgátló tablettát, addig nem akartunk kiscicákat, míg a kisfiú csúszik, mászik a lakásban, nem is ivartalaníttattunk, s az orvos azt mondta, ezzel lehet a tüzelési szakban a macska nyugtalanságát csökkenteni. De sokan barbárságnak tartották itt. Persze egy 6 lakásos társasban hogy néznek az emberre, ha egy macska egész nap úgy nyávog, mint egy magára hagyott csecsemő?
2012. febr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kifejezetten úgy nyávog mint amikor tüzel, pedig már nem kellene neki. A kiscicákat 15-20ezerért szeretnénk eladni, attól függően hányat fial a cica mama.
2012. febr. 29. 18:07
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha egy nőstény cica nem lesz vemhes, 2-3 hetente is tüzelhet. A sziámi amúgyis egy elég hangos fajta, vagy megszokjátok vagy ivartalanítjátok. Amúgy szerintem telítve van a piac cicával, nem tudom érdemes-e foglalkozni ilyennel. Nem tuti üzlet....
2012. febr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként nem barbárság szerintem a tabletta, a ti döntésetek, mások minket tartanak barbárnak, hogy nem ivartalanítjuk rögtön a macskát... Pedig elvileg az lenne a természet rendje, hogy a cica utódokat hoz világra. Van hely a kiscicáknak, szeretjük őket és a kis pénz is jól jön, mi is fizettünk a kandúrért. Persze ha idősebb lesz a cica mi is kifogjuk szerintem ivartalaníttatni. De azt is hallottam, hogy ha lány cica úgy lesz sterilizáltatva, hogy nem volt előtte kiscicája, akkor depressziós is lehet...
2012. febr. 29. 18:19
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Azt sem tudod, hogyan működik egy cica és szaporítod! Na, gratulálok!!!
2012. febr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pff -.- van egy másik macskánk akivel ugyanígy jártunk el pár évvel ezelőtt, 3 alom után ivartalanítottuk, tudom, hogy működik a tüzelés, de minden macska máshogy viselkedik. De képzeld tudom, hogy működik a macska, ezért nem viszem rögtön az első nyávogás után a dokihoz miskárolni mert "jajj szegény szenved", maximum én szenvedek a nyávogástól, neki ez a természetes...
2012. febr. 29. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!