Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám valószínűleg rühös meg...

Cicám valószínűleg rühös meg korpás. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Benti cica volt, most más vigyázott rá sajnos egy hónapig és kitette kertbe. Az egy dolog, hogy hemzsegnek benne a bolhák, de hullik a szőre csomókban. (Ráadásul hosszú szőrű...)

A farkán nagy helyen csupasz meg az egyik fülénél is.

Olvastam, hogy ez lehet rühességre utaló jel.

Elég ha nagyon alaposan megfürdetem erre való samponnal vagy orvoshoz is menjek vele?

Esetleg fürdessem rendszeresen amíg nem javul?

Plusz olyan a szőre mintha korpás is lenne (fekete szőrű és fehér kis korpának látszó valamik vannak rajta).

Nagyon mérges és szomorú vagyok, kérlek segítsetek.


2009. jún. 12. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd el orvoshoz, ő majd segít mit kell vele csinálni, mert lehet, hogy a korpa nem valami egyszerű korpa, majd ő tudja.

Az is lehet mondjuk, hogy bolha allergiája van, nem tudom az hogy néz ki. Szerintem hagyd a kísérletezést, mert ha nem jön be, akkor mire összevásárolsz neki sampont, ezt-azt úgy is ott tartasz, mintha elvitted volna és rögtön olyat kap, ami neki való.

A mi cicusunknak most simán kihullik a szőre, meg szedegeti magának a lábán, de a bőre nem gyulladt meg semmi, nincs élősködője, nincs hormonzavara, egyelőre nem tud mit mondani a doki, jövő héten megyünk vissza, de azt mondta még a féreghajtót se adjuk most be neki, így, hogy nem 100%os a macska. Szerintem ezt te se kezelgesd, ha csak simán bebolhásodott volna az oké, de ez orvost kíván. :)

2009. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazad van, lehet csak ártanék neki az ilyen-olyan samponokkal.

Ez a bolha allergia nem is tűnik valótlannak, mert előtte soha nem volt neki.

2009. jún. 12. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A korpa lehetséges a rühtől is. Nekem nincs cicám, de az én kutyám füle is rühes és az ő szőre is 'korpás' volt. Tudom mivel jár ez az egész mindenképp vidd el orvoshoz minél előbb, mert te egyedül nem tudsz rajta segiteni és ha ez tényleg rüh akkor nagyon viszkethet szegénynek az egész teste ( vagy ha nem a rühtől akkor a bolháktól biztosan ). A kutyusom állandóan a földbe dörzsölte a fülét és rázta a fejét mert annyira viszketett neki. Azt ajánlom ne próbálkozz semmivel, mert lehet csak ártasz neki.
2009. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz.
2009. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, megyek is.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2009. jún. 12. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!