Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valószínüleg tegnap megszült...

Valószínüleg tegnap megszült a cicánk. Haza fogja hozni magától a piciket? Ha mi megtaláljuk őket és hazahozzuk az baj?

Figyelt kérdés
Tavaly ugyanebben az időben szült, akkor szólt nekünk, mikor megindult a szülés és elvárta, hogy mellette legyünk, befeküdt megától a neki készített ládába és ott is nevelte utána a piciket. Most is ugyanannyit foglalkoztunk vele, mint tavaly, a ládáját is előkészítettük, mégis, a tegnap egyáltalán nem jött haza, csak ma dél körül és a pocija eltűnt, tehát valahol máshol megfialt. Nem tudom, miért tette, hiszen ugyanolyan gondoskodóak voltunk vele, mint tavaly és most is mellette akartam lenni, mikor szül. Nem tudjuk, hol lehetnek a kiscicák és azt sem, hogy miért szült máshová (esetleg a vihar miatt nem mert hazajönni,ez az egy tippünk van). De szeretnénk, ha otthon lenne ő is és a kicsik is...vajon haza fogja hozni őket magától? Vagy ha megpróbáljuk kinyomozni a cicák tartózkodási helyét, hazahozhatjuk őket mi magunk?
2009. jún. 12. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyomozzatok, úgyis elő fogja hozni a kicsiket, ha ő úgy gondolja. Ne félj, biztonságos helyet talált, a cicák nagyon óvatos állatok!
2009. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem miért máshol szült, lehet olyan helyen ahol nincsenek biztonságban a kölykök! Szerintem kövessétek és biztosan megtaláljátok a kicsiket. Vigyétek nyugodtan haza , de csak egy valaki nyújjon hozzájuk , akivel a legbizalmasabb az anya macska. Tegyétek a megszokott ládába őket és az anya cica gondoskodni fog róluk!
2009. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem miért máshol szült, lehet olyan helyen ahol nincsenek biztonságban a kölykök! Szerintem kövessétek és biztosan megtaláljátok a kicsiket. Vigyétek nyugodtan haza , de csak egy valaki nyúljon hozzájuk , akivel a legbizalmasabb az anya macska. Tegyétek a megszokott ládába őket és az anya cica gondoskodni fog róluk!
2009. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert tavaly túl sok volt a biztonság.

A macskák alapból olyan helyen szülnek ahol senki nem zavarja öket, és ahol még a kandúr sem találja meg, mert ugye a a kandúrok megölik a piciket.

Ha most megtaláljátok akkor nagy a valoszínüsége hogy pár óra után elköltözteti a kicsiket. hagyjátok és mikor már nem lesz elég teje akkor haza viszi öket, mert a kaja kell a kicsiknek is.

2009. jún. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Nálam is volt már hogy a szomszéd padlásán szült meg, vagy a másik szomszédban ahol egy romos ház van csak, ő bement a kitört ablakon, nekem az ajtót kellett betörnöm miatta:D

De megkeresheted őket, hazaviszed és biztonságos helyre rakod ahonnan majd nem viszi el újra. Mert hát szokásuk hogy visszaviszik. Ezért szoktam én bepakolni a pincébe őket egy dobozba fel a polcra ahol nincsenek szem előtt ha betéved valaki. Ha a földre rakom őket dobozba akkor már cipeli is őket máshova.

2009. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nekünk is volt már. Lehet a vihar miatt is, nem hiszem, hogy a ti hibátok.

Haza fogja őket vinni ha már nagyobbak lesznek és nem tudja etetni. Nekünk is mindig így volt.

Ha esetleg megtalálod beteheted őket a dobozba és a nagycicát oda kell vinni és megnyugtatni megsimogatni és adni neki enni. Így talán megnyugszik. De kétesélyes a dolog mert lehet, hogy felkapja a kicsiket és egyesével mindet elviszi másik helyre.

Nekünk volt már példa erre is, arra is.

De később haza fogja vinni, ne aggódj.

2009. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen menj a macskád után és vidd tiszta, biztonságos helyre, ki tudja most hol vannak. Lehet, hogyha a szomszéd vagy valaki megtalálja őket, akkor bántani fogja. Vagy ha egy másik macska találja meg őket, az is megölheti. Én nem bírnám ki, hogy ne hozzam őket vissza, de mindenképpen úgy csináld, hogy tudja a macskád, hogy hol vannak.
2009. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tegnap este sikerült kinyomozni...a szomszéd egyik melléképületének a padlására ment fel az anyamacska...tehát kizárásos alapon ott vannak, amugy minek menne oda...közben a másik, kisebbik cicánk meg tegnap úgy csinálta, ahogy kellett, szólt, hogy baj van, szerintem szegény maga sem tudja, mi történik, mert ez az első szülése... ma reggel jelent meg az első kiscica, de valószínüleg nem él, és nem is igazán sikerül neki kinyomni :( valamiért most nincs szerencsénk a cicáinkkal...a vándorkölyköket holnap hazahozzuk(ma nem zavarhatjuk a szomszédot, mert ballagás van náluk)
2009. jún. 13. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!