Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg fogja zavarni a cicamat a...

Meg fogja zavarni a cicamat a koltozes?

Figyelt kérdés
A parommal most fogunk osszekoltozni,eddig a nagymamamnal voltunk (4honap) de azota van meg a cica is(2 honaposan kerult hozzank mostmar 6 honapos kb),szoval a cicaval legtobbszor otthon volt a mama mig a parom munkaban volt en pedig egyetemen,de most kulon megyunk.Mit fog szolni az uj helyhez??? es plane ahoz,hogy most naponta kb 4-5 orat magaban lesz otthon.lesz valami baja?segitsetek nem volt meg soha cicam nem tudom h ez h megy :(
2012. márc. 19. 15:05
 1/4 anonim válasza:
az a probléma, hogy a macskák alapvetően helyhez kötődnek. az egyik ismerősömék kertes házból költöztek panelba, na azt nem bírta a cica.. mi kertesből költöztünk kertesbe, az ment simán.
2012. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha cica eddig kertben volt, és most lakésba megy, az nem túl jó. De még elég fiatal hozzá hogy megszokja.


Én még csak lakásból lakásba költöztem cicával. Szegénykémet eléggé megzavarta. Két hétig szóba sem állt velem, úgy tett mintha nem lennék ott. És rendszeresen belekakált a fürdőkádba amikor elmnetem otthonról... De aztán végül megszokta az új helyet és megnyugodott.

Ugyanakkor szinte az összes ismerősöm aki már tapasztalt ilyet, azt mondta hogy nem volt semmi extra. 1-2 napi óvatosabb volt a cica, ismerkedett a környezettel, aztán mintha mi sem történt volna...


Ha napi 4-5 órát egyedül van, azzal semmi gond. Úgyis csak aludni fog. :) Ha már többet, 8-10 órát lenne egyedül, még azt is kibírná, de ebben az esetben javasolnám még egy cica tartását, hogy ne legyen magányos.

Nekem is kettő van, és nagyon szeretik egymást. :)

2012. márc. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
amugy panelbol koltozunk kertes hazba.ez igazabol a problemam h felek h nyaron amikor nyitva ajto ablak h elszokik.mondjuk ki van herelve de nem szeretnem ha elkoborolna es nem jonne vissza....segitsetek...
2012. márc. 22. 15:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Feliway nevű párologtatót, ami cicaferomonokat tartalmaz. Én 2 hete költöztem 3 macskával lakásból lakásba. Cicák bebújtak a legeldugottabb sarokba, de aztán bedugtam a párologtatót kb. 1 méterre tőlük, és 5 percen mindenki előjött, és már az első éjszaka otthon érezték magukat.

Állatpatikában kapható és kb. 4-5 ezer ft.

2012. márc. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!