Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha macska vagy kutya megfertőz...

Ha macska vagy kutya megfertőz valamilyen bélféreggel, annak vannak tünetei?

Figyelt kérdés

És mik azok? Van több is? Mi a leggyakoribb?

Mamámnak van egy cicája, de szerintem sohasem volt oltva, és sokszor odajön, megsimogatom. Ma láttam, hogy valami fehér kis kukacszerű izé lógott ki a hátsó feléből :OOO Kissé megrémültem :S Nem tudom hogyan is mondjam meg mamámnak, szerintem állatorvoshoz biztosan nem fogja vinni ahogy ismerem :S Lehet venni valamilyen féregirtó gyógyszert a cicának?? És nekem ha elkapom?????? A háziorvosnak elmondani tök ciki lenne, ááááá tud valaki választ adni?

Köszönöm!!!!!!


2012. márc. 21. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
állatpatikában kapsz féregtelenítőt a macskának vegyél (10-150 Ft) és add be neki 2 hetente 6 hétig. és utána minden negyedévben egyet
2012. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a tünetek: viszketés a végbélnyílásnál
2012. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
van egyszeri feregirto is, csak egyszer kell beadd, nem kethetente, aztan negyedevenkent :) es elkapni allati nehez, ami azt illeti, csak ugy menne, ha a szo szoros ertelmeben "oda" dugnad az orrod... csak vegbelrol nyàlon at terjed, tehat ha a cica epp nyalogatta ott maganak, utana pedig a szadba nyal (erre azert eleg kicsi az esely, kutyaknal valoszinubb), ugyhogy ne izgulj, szerintem tiszta vagy ;)
2012. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval csak nyálon át terjed? Ez tuti? De akkor úgy is elkaphatom esetleg, ha a cica megnyalja a kezem, majd én is megnyalom a kezem :P Jól van, akkor veszek valamilyen féregirtót mindenképpen! Köszönöm!!!
2012. márc. 21. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:
amugy patikaban kaphato embernek valao feregirto, egy alkalmi, egyszer beveszed, es nyugodtan vagy... de szerintem nem kaptad el ;)
2012. márc. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, a legtöbben nem oltják és féregtelenítik rendszeresen a macskájukat. Ami nagy hiba. Egyébként magadat nem érdemes féregirtózni, amíg nem veszel észre valami gyanúsat magadon.

A fokhagyma a legjobb egyébként, régen ezzel féregtelenítettek az emberek, nagyon hatásos.

2012. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!