Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Én csinálok valamit rosszul,...

Én csinálok valamit rosszul, vagy "rossz" macskákat választottam eddig?

Figyelt kérdés

Jelenleg van két macskám (egyik lány másik fiú) mind a ketten ivartalanítottak. Azt vettem észre, hogy eddig mindegyik macska amit láttam a sajátjaim kétszerese volt.

Prémium kaját kapnak, adok nekik vitaminokat is, rendszeresen külső, illetve belső parazitamentesítve is vannak, mégis sokkal kisebbek mint a többiek.

Már az is megfordult a fejemben, hogy mivel faluban lakok itt az emberek házi koszttal etetik a macskájukat és azért lennének nagyobbak?

Mi lehet az oka?


2012. márc. 25. 17:45
 1/5 borcsi02 ***** válasza:
100%
A mi cicáinkat is sokkal kisebbnek látom,mint másokét,és ezen én is szoktam gondolkozni,de amikor orvosnál járunk,mindig azt mondják,mennyire jó húsban vannak és milyen nagyok a korukhoz képest,amin meg szoktam lepődni.Szerintem az 1 éves és 3-4-5 éves cica között biztos nagy a különbség,és csak kor függő,illetve génfüggő.Attól is függhet,milyenek voltak a szülők.de ha arányosak,erősek,egészségesek,szerintem az számít és az a legfontosabb! Néha én is akkora dínó nagyságú macskákat látok,ami übereli a kiskutyánkat is,de én nem is szeretnék olyat!:)
2012. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet a macskának kint van a bordája és royal canin babcatet kap...
2012. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 borcsi02 ***** válasza:
Lehet,hogy a jó prémium kajától inkább erősödnek,és nem hájasodnak,mint más cicák,azért tűnnek nyúlánknak,vékonyabbnak?De ez csak egy ötlet.Én azért szoktam nekik húst is főzni,meg konzervet,száraztápot kapnak,stb.Persze még így sem "óriások".Az igazi hús szerintem sokat számíthat,így a házi koszt is..
2012. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem mondanám őket vékonynak, nyurgának, sőt! Viszont a magasságuknál nagyon meglátszik a különbség. A lány cica 6, a fiú 4 éves, de nagyjából akkorák mint egy fél, vagy egy éves cica.

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

2012. márc. 25. 18:22
 5/5 borcsi02 ***** válasza:

És testvérek,"rokonok"?Mert az sem mindegy,lehet,a szüleik miatt ilyen testalkatúak.Nekünk testvérek,és látszik is a hasonlóság a picibb testalkatban.Szerintem,ha mindent megkapnak,ahogy írtad,nincs ezzel semmi gond!Gondolom a mérettől eltekintve kifejlett,egészséges cicák.Nem hinném,hogy a prémium tápok lennének rájuk ilyen hatással,annak ellenére,hogy sokan szidják,lehet jogosan az ilyen macskaeledeleket,ez nem fogja vissza őket a növésben.

Szóval nem "rossz" macskák:)

2012. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!