Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám megszelídíteni...

Hogyan tudnám megszelídíteni a kan macskánkat?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 3 éves házi kan macskánk (nem herélt), és a mai napig alig lehet a közelébe menni, mert annyira fél tőlünk. Evés közbe lehet esetleg közelebb menni hozzá, jó esetben kicsit megsimizni, de alapjába véve vad teremtés... Soha nem volt bántva, rendes körülmények között nőtt fel, az anyjával együtt.

Szerintetek?


2012. márc. 26. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik cicánkat befogadtuk, ő is vad körülmények között élt kb fél évig. Nagyon nehezen engedte meg egyátalán azt is, hogy megsimogassuk.A mai napig nagyon félős cicus, dorombolni is vagy 5ször ha hallottam a 4 év alatt:) De ettől függetlenül nagyon szeretni való cica, és mellesleg nem kell félni, hogy valaki csak felkapja és hazaviszi!:)
2012. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
de amúgy becézni kell és óvatosan!!közeledni felé macskatáppal!:) egyre jobban megbízik bennünk, csak hirtelen mozdulatot nem szabad tenni:)
2012. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ivartalaníttasd, az is segít.
2012. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én cicám is pár hónap alatt teljesen elhidegült tőlünk. Engedi, hogy megsimizzem, de hamar megunja. Etesd a kezedből, közben finoman simizd. Szerintem ezen a legjobban az ivartalanítás "használ", én is ivartalanítani fogom, remélem úgy kicsit jobb lesz a helyzet.
2012. aug. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítással nem fog megváltozni a macska alaptermészete.

Persze ezzel nem mondom, hogy nem jó ötlet, csak nem azért, hogy majd attól kedvesebb lesz.

Hagyd, hogy picit éhesebb legyen, és teljesen véletlenszerűen adj neki „jutalomfaltokat”. Így összekapcsolja veled a pozitív emlékeket, és pozitívan viszonyul majd hozzád.

2012. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!