Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit igényel még a macska? A...

Mit igényel még a macska? A gazdáját keresi?

Figyelt kérdés

Édesanyám több hónapja kórházban, rámmaradt a kedvence. Minden nap friss vizet és kedvenc ételét kapja. Kiengedem a lakásból hadd menjen szocializálódni ha épp kedve tartja, sőt, most hogy jobb idő van szinte állandóan nyitva neki az erkélyajtó, akkor jön és megy mikor csak

kedve tartja.

A macska mégis mindig csak ül egy helyben és nyávog-nyávog, csak sír folyamatosan.

Mi baja lehet, mit szeretne még? Nem tudok rájönni.


Nem ér nekem esni hogy nem értek a macskákhoz, én ezzel tisztában vagyok, de adjatok tanácsot félek nem látok valami egyszerü dolgot ami kell neki, mert valami baja van az biztos.


Édesanyám után sír vagy a cirogatást hiányolja vagy mit szeretne még? Sajnos arra már nincs időm, hogy etetés, takaritás után még egy órányit játszam is vele, ha ezt igényli ez mennyire fontos a macsek életében?

Lehet belőle baj ha nem kapja meg, úgy ahogy azt édesanyámtól nap mint nap megkapta?


2012. márc. 29. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Biztos hiányzik neki anyukád, érzi, hogy valami nincs rendben, és persze unatkozik és az is hiányzik neki, hogy foglalkozzanak vele az etetésen kívül.

De egy átlagos macska jól elvan egyedül, nem lesz semmi baja, ha még egy kicsit "mellőzve" van.

De ha van egy kis időd, akkor legalább egy kicsit vedd az öledbe, kényeztesd, hiányzik neki a kedvesség.

2012. márc. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ha a gazdáját várja abban nem tudok neki segiteni sajnos.

Ha a cirogatást igényli abban tudok, de csak akkor ha ez valóban egy sarkalatos pont a macsek életében, tehát akkor megteszem ha valami baja lesz ha ezt nem kapja meg.

Legjobban attól félek hogy el fog vadulni mert valami alapvető dologgal nem vagyok tisztában. Bár eddig úgy gondoltam én is hogy jól ellesz magában, kap naponta ételt, italt, takaritva az alom, ki tud menni vadászni, stb. akkor nem lesz vele gond.


Ehhez képest nap mint nap azzal szembesülök, hogy lerakom az ételét ahelyett hogy nekiesne, ott ül az étel mellett, engem néz és keservesen nyávog. Egész addig hallom a keserves sírást mig hallja hogy ott tevékenykedem a lakásban. Mikor megyek el, keresztül a kerten, akkor is kinn ül az erkélyen és nyávog nekem.


Azt vettem észre hogy velem akar lenni, akkor hagyja abba ezt az egész hisztit ha ott vagyok mellette. De egyrészt nem is én vagyok a gazdája, másrészt én nem is szeretem a macskákat, csak emiatt a kényszerhelyzet miatt látom el.


Még egy adalék ami fontos lehet: mindig is mióta megvan csak egy szoba az ami az ő birodalma volt, sosem volt kingedve a többi helységbe, igy mikor a lakásban tevékenykedem én sem engedem ki abból a szobából. Azt viszont nem tudom csinálni, hogy csak a macsekszobában tevékenykedem, van sok dolgom a többi helységben is.

2012. márc. 29. 17:06
 3/15 alice_L ***** válasza:

Nem értem, most akkor csak egy szobaban van, vagy kijar az erkélyre?


Valoszinu a macskanak torodés, simogatas kell, ha hozzaszokott az emberi kapcsolatokhoz, akkor nem fog kedvenc kajan és vizen elélni, hanem simogatni kell. Torka alatt, fule tovénél és az egész testét simogasd, lassan az étvagya is megjohet.


Volt egy oreg cicam, az allatorvos szerint tul eros volt a kapcsolatunk, ha elutaztam aggasztoan lefogyott, de végul elfogadta a férjemet (vagy a férjem a macskat) és egész jol elvoltak nélkulem hétkozben.


Ha édesanyad cirogatja a macskat és jo a kapcsolata vele, akkor nincs mas hatra, kell neked is.


Hopp, még egy lehetoség: ivartalanitott a cica?

2012. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A szobában erkélyajtó (kertes ház) ahol bármikor kimehet szocializálodni ahogy kedve tartja. Erkélyről ki tud menni a kerte, háztetőre, ahová akar, ki is szokott.

A lakás többi szobájába nem kap bebocsátást, de ebben is nőt fel, igy feltételezem nem ezzel van gondja.


Enni eszik, a napi étele másnapra mindig elfogy, de furának tartom hogy nem esik neki egyből az ételnek mint bármilyen más állat mikor töltöm a tálját, hanem csak ül mellette, néz rám és keservesen nyávog.

Gondolom jelez valami de nem tudok rájönni mit, az étellel nincs baj, csak ezt hajlandó megenni.


A cirogatás még az ételnél is fontosabb, létezik ez? Nem tudom elképzelni.


Ivartalanitva van.

2012. márc. 29. 18:13
 5/15 alice_L ***** válasza:

Eszembe jutott hogy igy tuzelés idején nyavoghat masért is, és ha tényleg nem ismeri valaki a macskakat, akkor ez fel se merul. De ha ivartalanitott, akkor bizony simogatas kell.


"A cirogatás még az ételnél is fontosabb, létezik ez? Nem tudom elképzelni."

Sokan latjak a macskakat onnalo, embertol nagyon fuggetlen lénynek, foleg akiknak csak kutyajuk volt.

Pedig nagyon emberfuggoek tudnak lenni, foleg ha valaki (ez esetben édesanyad) meggyozte oket arrol hogy milyen tok jo velunk. Mint emlitettem volt ilyen macskam, nyugodtan képzeld el. Egyszeruen szuksége van simogatasra, valoszinu mas macskak nem érdekli kulonosebben.

Vannak teoriak miszerint a simogatas a nostény macska kolykeinek lemosdatasat idézi fel, ezért egy rendkivul kellemes dolog szamukra. Domesztikalodott allat, azaz kellunk neki, kissebb nagyobb mértékben, neki nagyobban, nem mind egyforman embercentrikus.

Kar hogy messze laksz, mar a leirasbol is nagyon tetszik a macskad, bevallaltam volna orzésre, nalam kényeztetve volna.

2012. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Követtem a tanácsot és megsimiztem, cirogattam, úgy dorombolt hogy remegtek belé a falak. Szóval tény, hogy tetszett neki.

De egyrészt ahogy kiléptem a szobából máris újrakezdödött a keserves sírás, másrészt karmol. Igy nem kicsit, hanem nagyon, simizés közben gondol egyett és odakap, szóval össze-vissza karmolt, most úgy néz ki a kezem mintha egy esőerdőn vágtam volna át magam éjjel.


Hát nem tudom hogy lesz ez, sajnos ennyi időt nem tudok rászánni nap mint nap, ráadásul ahogy abbahagyom követeli tovább mintha semmi nem történt volna és ugye még mindig itt ez a karmolás. Ennek a karmolásos résznek pedig nem örülök és nem is tudom miért csinálja, de ha igy folytatja tuti nem lesz simizés.


Egyébként honnan lehet azt tudni hogy távol élünk, nem vagy az országban?

2012. márc. 30. 16:31
 7/15 anonim ***** válasza:
Szegény cicának hiányérzete van. Ugye, hogy édesanyáddal élt, ahogy írod a házban lakott, vele volt egész nap. Édesanyád egyszer csak eltűnt, ő nem érti ezt. Volt esetem nekem is mentett, vert cicával, nagyon igényelte a testi konaktust, simogatást. Nagyon kérlek foglalkozz vele, mert bele is halhat a hirtelen változás miatt. Bizony étvágytalan is, rossz kedve van. Ilyenkor én kitessékelném egy picit a kertbe, vagy járkálnék vele kint, hogy bizzon benned.
2012. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A macska azt is megérzi, talán még jobban, mint a kutyák, hogyha nem szeretik.

Talán kellene neki egy olyan családot keresni, ahol szeretik az állatokat.

Félre ne értsd, de így nem sokáig lesz meg a cica.

Hiányzik neki anyukád és ezt csak olyan valaki tudja pótolni, akinek sok ráérő ideje van. A macska kívánja a törődést, amit te ugye nem tudsz neki megadni.

2012. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a macska rámmaradt örökre, Édesanyám nem fogja többé simogatni.

Nem tudom mihez kedjek vele, sosem volt macskám, befogadni nem hiszem hogy valaki befogadna egy felnőtt macskát, még egy külyökcicát sem nagyon szivesen fogadnak be.

Nem akarom megszeretni, nem akarok kötödni hozzá, de nagyon harcol érte. Kifejezetten koncentrálnom kell hogy ne lépjek rá, mert lépés közben a talpam alá veti magát csak vegyem észre, az se baj ha rálépek csak figyeljek rá.

Gondoltam ez úgy lesz hogy megetettem, megitatom, rendet teszek, mindezt Édesanyám iránti tiszteletböl, de ilyen hisztire nem vagyok felkészülve amit ez a macsek levág.

Napi 24 órás simogatás pedig nem megy, nem hiszem hogy bárkinek is menne aki aktívan dolgozik.

2012. ápr. 15. 15:35
 10/15 anonim ***** válasza:

Szegény! Sajnállak anyukád miatt is.

Pontosan ezért kellene a cicát megszeretned, mert az állatok szeretete segít ezt a fájdalmat feldolgozni.

Nemhiába szeretik a gyermekek az állatokat, ösztönösen érzik, hogy szükségük van egymásra.

Amikor nekem meghalt édesapám, sokat sírtam és a cicám mindig odabújt hozzám és dorombolt.

Nem kell neki egész napi törődés, csak néha egy kicsit vedd fel, simogasd meg.

Írod, hogy a cica rád maradt egészen, szerintem szükségetek van egymásra.

Nem akarok más irányban elmenni a gondolataimmal, de szerintem előfordul, hogy a cica azért maradt rád, hogy megtanuld az állatokat szeretni. Ez afféle feladat, amit teljesítened kell.

Lehet szeretni az állatokat is. Sőt...

2012. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!