Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit igényel még a macska? A...

Mit igényel még a macska? A gazdáját keresi?

Figyelt kérdés

Édesanyám több hónapja kórházban, rámmaradt a kedvence. Minden nap friss vizet és kedvenc ételét kapja. Kiengedem a lakásból hadd menjen szocializálódni ha épp kedve tartja, sőt, most hogy jobb idő van szinte állandóan nyitva neki az erkélyajtó, akkor jön és megy mikor csak

kedve tartja.

A macska mégis mindig csak ül egy helyben és nyávog-nyávog, csak sír folyamatosan.

Mi baja lehet, mit szeretne még? Nem tudok rájönni.


Nem ér nekem esni hogy nem értek a macskákhoz, én ezzel tisztában vagyok, de adjatok tanácsot félek nem látok valami egyszerü dolgot ami kell neki, mert valami baja van az biztos.


Édesanyám után sír vagy a cirogatást hiányolja vagy mit szeretne még? Sajnos arra már nincs időm, hogy etetés, takaritás után még egy órányit játszam is vele, ha ezt igényli ez mennyire fontos a macsek életében?

Lehet belőle baj ha nem kapja meg, úgy ahogy azt édesanyámtól nap mint nap megkapta?


2012. márc. 29. 16:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Szeretem én az állatokat, csak az egy újabb munka és felelősség és nem minden élethelyzetbe fér bele.

Nem fogom magára hagyni, csak nem értem mit akar még a fentieken kivül, más macskák fel ennyit nem kapnak és teljesen jól elvannak magukban.

Van amelyik 3 napig haza sem néz. Ez meg csak a lábamnál tekereg, minden mindegy csak abban a helységben lehessen ahol vagyok.


Arra gondoltam hogy fél valamitől. Pl. mivel ki van nyitva az erkélyajtó és csak ő van a szobában, esetleg valami állat be-be gyalogol a kitett kaja miatt, nem tudom, másik macska vagy igy bármi. De nem látom jelét ennek, nincs rajta sérülés sem, ettöl még persze bármi lehet mig nem vagyok ott.

2012. ápr. 15. 17:33
 12/15 anonim ***** válasza:

Mit igényel a macska??

Simisimi SimisimiSimisimiSimisimiSimisimiSimisimiSimisimiSimisimiSimisimiSimisimiSimisimiSimisimiSimisimiSimisimi!!!

2012. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez így igaz. Szeretet és simogatást. Azért akar ott lenni, abban a helyiségben, ahol te vagy.

Talán majd később megszokja ezt az új helyzetet és nem kell vele annyit foglalkozni.

Annak örülök, ha szereted, akkor félreértettem, bocsi.

2012. ápr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ennyi idő után derült ki a dolog, jól sejtettem fél valamitől.

Szomszédom jelezte hogy éjjel hangos macskaháborúra ébredt, egy nagy busafejü vörös macska kergette az enyémet. Azóta én is láttam többször, arra vár hogy lelépjek akkor bejön a lakásba a kitett kajáért, enyémet pedig elkergeti. Komoly harcok lehettek mert én macskám is meg van harapva, meg ez a busafejü is.


Azóta éjszakára zárom az erkélyajtót, a macsek teljesen lenyugodott, már nem szaladgál a lábaim alatt állandóan mint elötte. Napi egy-két simi, szörkefélgetés és a kajája, ezzel teljesen el van egész nap. Mikor itt vagyok kiengedem, mielött lelépek zárom az erkélyajtót, ez igy úgy néz ki megoldotta a helyzetet.


Köszönöm mindenki tanácsát.

2012. jún. 4. 15:41
 15/15 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy megoldódott a problémátok.

A cicáé is.

Annak pedig külön örülök, hogy úgy írtad, " a macskám".

Ez már akkor egy kötődést jelent a cicához.

És az is, hogy addig nem nyugodtál, amíg rá nem jöttél a probléma okára.

Minden állatbarát nevében jó egészséget kívánok neked és a cicádnak is.

Üdv

2012. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!