Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 napja új cicával bővült a...

3 napja új cicával bővült a család. De nem eszik, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Egy nem túl közeli ismerőstől hoztuk el mert ők már nem tudtak, nem akartak róla gondoskodni.

Elméletileg 5 éves fajtatiszta nőstény cica. Amióta elhoztuk nem eszik, 2x megpróbálta megenni a száraztápot de pár darabot úgy nyelt le hogy nem is rágta meg. Eddig a környezet változást okoltam az étvágytalanság miatt, de most már kezdek aggódni és pont hétvége van. Semmit nem fogad el, már kérdeztük a volt gazdit hogy mi a kedvenc eledele de azt sem ette.

Eléggé leharcolt állapotban van szerintem szegény már ha a sajátomhoz hasonlítom. Durva a szőre, a bajsza eléggé töredezett és 2 helyen eléggé meg van kopva a bundája.

Van itthon Gimpet vitamin paszta de nem tudom bele erőltetni az istennek se.

Van egy olyan gyanúm hogy tenyésztésre használták fel és mivel már nem fialt eleget ezért váltak meg tőle. :@

Tudom állatorvos lesz hétfőn, csak valakinek valami ötlete nincs mégis mivel próbálkozhatnék addig is? (száraz tápokon, konzerveken, májkrémen, tejen, gépsonkán, különböző szalámikon, főtt csirkemellen kívül)

Válaszokat előre is köszönöm!


2012. márc. 31. 14:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ma sikerült elmennünk egy dokihoz, aki most csak úgy nagyjából megvizsgálta mert a házában fogadott, de egy félig letört szemfogon, enyhe kiszáradáson kívül nem talált mást.

Három szúrit is kapott( vitaminok meg valami étvágygerjesztő), de úgy látom bevált mert evett nem sokat de legalább evett.

A doki ajánlotta hogy paradicsomos szardíniát adjak neki és hát nagyon jó tanács volt. Még a régi cicám is megkóstolta pedig nem nagyon van oda a halas dolgokért.

Majd a fertőzésekre szerdán vagy csütörtökön teszteljük a rendelőben.

Remélem most már minden rendben lesz.

Köszönöm a válaszokat!

Szép napot!

2012. ápr. 1. 14:42
 12/15 anonim ***** válasza:
Szuper!
2012. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

...én csak azért írok,mert nagyon rendes ember vagy,hogy magadhoz vetted a cicukát,és így aggódsz érte!

..egyszerűen egy macskának nem ilyen állapotban kellene lennie,de majd te felerősíted az immunrendszerét...én is így voltam,elhoztam egy cicát rossz körülményekből,borzalmas állapotban volt,de rendesen felerősítettem vitaminokkal,normális kajákkal...2-3 hónap múlva tökéletes állapotba került,a Gimpet vitamin pasztától sokat javult a szőre stb-stb...nagyon fog téged szeretni!!!!!!

2012. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nincs komolyabb baja a cicmicnek.

Lehet, hogy az a letörött szemfog is idegesíti egy rossz fog le tudja amortizálni egy állat kedélyét is és az első tünet, hogy nem eszik.

Szerintem is kimeríthették a szaporítással és emellett még nem is gondozhatták elég rendesen. Egy kimerült, lestrapált, elhanyagolt, fáradt cica egyszer csak öt év után vadidegen helyre kerül ahol ráadásul már van még egy cica. Nem lehetett neki könnyű. Rendes volt a doki is, hogy otthon fogadott.

Érdekes de a paradicsomos szardíniára a legtöbb macsek bukik az enyém is csipázza.

Időt kell neki adni, türelem kell és nyugalom meg rengeteg szeretet. Egyszer csak magára talál és tényleg hálás cica lesz.

2012. ápr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásotokat!

Hát valami történt jó értelemben, reggel már rajtunk mászkált mint a másik cicánk, először azt hittem a egészséges macskusz ébresztget mert éhes de nem Missi cica volt az. Most már eszeget igaz az olyan kajákat amiért a másikak cica meg van veszve még mindig elutasítja(májkrém, szalámik, stb.), de legalább a gimpet pasztát mind a szőrládák ellen mind a vitaminost hála az égnek most már megeszi. sokat alszik a drága de tegnap este átalakult egy játszógépezetté annyit nevettünk rajta.

Egyébként azért hoztuk el mert már régóta társat szerettünk volna a másiknak csak nőstény létére mégis rühelli a kölyök macskákat. Így amikor az egyik ismerősöm rákérdezett nem kell akkor egyből igent mondtam, egyébként hozzá tartozik még fizettünk is érte. De nem ez a lényeg hanem hogy ilyen állapotban adták át nekünk. Mert vihettem volan azonnal vissza hogy beteg és követelhettem volna pénzem vissza, de valahogy annyira a sajátomnak érzem hogy inkább pluszba a saját költségemen viszem állatorvoshoz.

Már csak abban bízom nem szedett össze semmilyen fertőzést(leukózis, AIDS)a sok jöttment kandúroktól.

Majd írok!

szép napot mindenkinek!

2012. ápr. 2. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!