Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatnék a kiscicának anyatejet?

Adhatnék a kiscicának anyatejet?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy kicsit morbid a kérdésem,de nagy állatbarát vagyok és szomorúan láttam,hogy ma reggelre elpusztult az egyik kiscicánk.

szerintem az anyamacskának nincs elég teje,abbólgondolom,hogy nagyon sovány -pedig etetjük rendesen.

próbáltam állatorvossal beszélni,de nem tünt túl segítökésznek,azt mondta nem tud eljönni.

én viszont épp szoptatok,3 hós a kisfiam.

vajon szerintetek adhatnék a pici cicának-2hetes- a tejemböl?

szeretném megmenteni


2009. jún. 17. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej zsírösszetétele- (meg calcium, stb nyomelemek) egészen más, mint a cicatejé.

Ha az anyacica a szülés utáni első napokban sem szoptatta a piciket, nem tehetsz semmit, mert fröcstej (első tej)nélkül mindenképp elpusztulnak.

Ha szopiztak ezekben a napokban, akkor állatpatikából szerezz be macskatejport- nem drága és tökéletesen fel lehet nevelni így a kiscicát.

Anyatej vészmegoldásnak jó, de hosszútávon nem elég a fejlődésükhöz.

Gratulálok az állatbarát, érző hozzáállásodhoz!

2009. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: állatorvostól kérj féregtelenítő pasztát a cicáknak. Nagynak is, kicsiknek is. Ez lehet az anyacica soványságának oka, de a kicsik elpusztulhatnak akkor is, ha nagyon férgesek- és ez udvari macsekoknál szinte biztos.

Továbbá az anyacica feltáplálására is alkalmas az előző hsz-emben említett macskatej porból, mert nagyon sok a zsír- és vitamin, stb tartalma.

Felnőtt, legyengült állatoknak is rendszeresen javasoljuk.

Drukk megy a cicákoknak!

2009. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
állatbarát hozzállás az,ha hagyjuk össze -vissza szaporodni a macskáinkat..hát ebben nem értek egyet
2009. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Valóban jobb, ha a cicát ivartalanítod, mert nincs szükség több kóbor, általában csúnya és korai halált haló macsekokra.

Előttem szólónak ebben igaza van, de a kérdés nem ez volt.

Ha már megszülettek, segítsünk nekik élni.

2009. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem egészen az én macskám,hanem a nagyszülöké,csak egy házban lakunk.

de meg fogom müttetni a cicust,mielött mégegyszer ellene

2009. jún. 17. 13:36
 6/9 A kérdező kommentje:
Gyöngyösön állatpatikát tud vki esetleg?mert falun,Gyöngyös közelében lakunk
2009. jún. 17. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is Gyöngyös mellett falun lakom, nekem ezt ajánlották nézd meg: [link]

Jobbat nem tudok.

2009. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cicatejpótló tápszerrel próbálkozz. Nem csak patikában lehet ilyet kapni. Legalábbis nálunk. Állateledelboltban, kisállatkeriben is szoktak ilyenek lenni. Gyöngyösön van több is, ott kérdezd meg.
2009. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyöngyösön a Főtér után van egy állatpatika.
2009. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!