Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cicám gyakran keveset...

Lány cicám gyakran keveset pisil? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ma reggel kezdődött, hogy gyakran járt alomra(1 óra alatt kb. 20 volt) és csak keveset pisilt minden alkalommal.

Keveset evett de viszont nem iszik.

Ő nincs ivartalanítva de benti cica és egy ivartalanított fiú társaságában él együtt, egy alomra járnak.

Eddig nem volt semmi probléma vele, már 6 éves.

Orvoshoz holnap tudom vinni.

Egyébként megfigyeltem a reggel folyamán, hogy a kandúrom megpofozta többször is és nem engedi közel magához pedig eddig sülve főve együtt voltak.

Valakinek valami ötlete addig is?


2012. ápr. 12. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínüleg valami hugyuti fertőzés vagy hólyaghomok.Orvos tudja ezekkel kezelni,de lehet még valami baja ha nem iszik és keveset is eszik.Viszont az aggasztó,hogy 6 éves nőstény és ivaros,nem gondoltál az ivartalanítására?Félő,hogy méhgyulladást kap illetve az emlődaganat is veszélyes lehet ha ivaros.


Cicának láza nincs?Szájába gyulladás?

2012. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Dehogy nem gondoltam rá hogy ivartalanítom csak hát rossz élményem van az ivartalanítással járó altatással. Egyik kandúrom nem ébredt fel és leállt a légzése a másik (amelyik meg van és 8 éves) meg nagyon nehezen ébredt fel. Így félek hogy elveszítem. Na de már evett, ivott is és mintha jobb kedv is lenne.

Egyébként nem nagyon szokott tüzelni az állatorvos szerint azért mert alacsony a hormonszintje vagy, hogy nincs "férfias" kandúr a közelben. De amikor tüzel az is inkább augusztus és október között szokott esedékes lenni.

Inkább én is azt tartom lehetségesnek hogy valamilyen alsó húgyúti fertőzése van mivel sokat nyalogatja a "pisilőjét" és ki van pirosodva.

Láza hála az égnek nincs (38.7 °C).

Szájában is rendben van minden, nincs rossz fog, fogkő, gyulladás.

Holnap megyünk a dokihoz ha jobban lesz akkor is.

2012. ápr. 12. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Alsó húgyúti szindrómának tűnik, amit feltétlenül kezelni kell:

[link]

2012. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!