Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne ha a macskára 3D...

Mi lenne ha a macskára 3D szemüveget adnánk és bekapcsolnánk egy filmet pl. jurassic park?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 2D-ben nem látnak és ezért gondolkoztam ezen!NEM ÁLLATKINZÁS MIATT!!!!Kiváncsi vagyok hogy reagálnának rá.
2012. ápr. 14. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

tényleg enm látnak 2d-ben?

akkor a tv nekik tök sötét?

2012. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jha én mintha ugy néztem volna dokumentum filmeben,v olvastam valahol rólla hogy sem fényképen sem tv-ben nem látnak semmit!az amit biztos tudok h a delfinek látnak 2D-ben mert volt ilyen kisérlet és azt mondták hogy a legtöbb állat nem lát 2D ben.
2012. ápr. 14. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul tudod. Ugyanúgy érzékeli a teret, ahogyan te, a különbség az agyában van, sok dolgot nem tud értelmezni, amit a te agyad igen. Mint ilyen, egy szemüveg nem segít sokat.
2012. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Tévedés. A macskák 2D-ben látnak, ők a teret nem a szemükkel érzékelik mint mi, hanem a bajszukkal, hallásukkal. Még egy 10 m-re lévő pl. fáról is érzékelik a visszaverődő hangokat, és teljesen más frekfrencián hallanak. Ezért nem szeretik ha az ember fütyül, túl hangos elektromos gépet használ...
2012. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Erről a 2d-ről én még nem hallottam, nem tudom hol hallottátok, de nem igaz.

A ragadozóknak különösen fontos a látás, a mélység érzete, ilyen szempontból a macskafélék sem kivételek.

Vannak macskák, akik kifejezetten szeretnek tévézni, azonban valszeg a jurassic park kevésbé köti le őket akár 3D-s szemüveggel, mintha fajtársaikat látnák. A mai 3D-s filmek egy eléggé kezdetleges technológia, ami ráadásul a potenciális célközönség 20%-ának 30 p-n belül fejfájást, émelygést idéz elő, mivel természetes evolúciónkkal szembemegy, ugyanis egyszerre kényszeríti a szemünket fókuszálni különböző távolságokra. Ahhoz hogy mi és macskáink is egyformán élvezhessük a 3D-t még várnunk kell, amíg a hologramos technológia el nem éri azt a szintet, amikor már élvezhetővé válik a dolog. (Ha egyáltalán elfogja valaha.)

2012. ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nyilván fogalma sem lenne hogy most mi történik, mit kell látnia. Egy tanulmány szerint az emberek 30%-nak olyan az agya hogy hiába megy el egy 3D-s filmre a moziba az agya nem képes értelmezni a képet. Hát akkor egy macska?
2012. ápr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!