Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy ilyen 3 éves...

Hogyan lehet egy ilyen 3 éves cicát szocializálni?

Figyelt kérdés
Nagyon szép cica, ivartalanított lány, kicsit nagyobb darab, jól volt tartva, tegnap fogadtam örökbe egy idős nénitől. Hagyja magát simogatni, meg bújni akar, de félénk. Azt szeretném elérni, hogy ha hívom, odajöjjön, hogy lehessen vakargatni... esetleg a kertbe is kimehet bogarászni... bár még nem valószínű, hogy vissza jönne. Amióta nálam van, nem akar enni, csak pár falat sonkát evett, pedig kitettem neki konzerves whiskast meg száraz tápot meg májkrémet, ezeket szereti, hozzá sem nyúlt. Mikor fog enni? Folyton csak ül az ablaknál, vagy el akar bújni.

2012. ápr. 15. 09:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Éjjel mászkált a szobában, de nem ment ki a küszöbön kívülre, meg használta a wcjét is
2012. ápr. 15. 09:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit még félénk, ugyanis tegnap fogadtad örökbe. Várj egy kicsit, míg megszokja a környezetét. Nem minden macska olyan gyorsan barátkozó, főleg, hogy 3 éves cica, biztos már hozzászokott egy bizonyos környezethez. Néha próbálj meg vele megbarátkozni, hívd oda, és ha esetleg odamegy, akkor is csak jó benyomást kelts, cirógasd. Ha nem megy oda, akkor csalogasd oda valami finomsággal, olyannal amit megeszik. pl. a sonka. Lehet az is, hogy azért nem eszik, mert nem tudja, hogy szabad neki. Mikor odaadod neki a kajáját, akkor simogasd meg, és beszélj hozzá kedves hangon. Hogy ne bújjon el, próbálj vele kicsit játszani. pl. vegyél egy nagy darab alufóliát(a fényeset) és gyúrd össze golyóvá, és gurítsd el, vagy valami madzagot húzogass neki. Az én cicám is ilyen volt mikor hozzám került. Remélem tudtam segíteni.
2012. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Türelem kell hozzá, ami tudom, nehéz. Nekem is volt olyan, aki egy hétig az alatt lakott, miután idekerült.Oda raktam az enni-, innivalóját is. Több hét is eltelt, mire nem nyargalt az ágy alá, ha meg akartam fogni, de végül megszelídült.
2012. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az alatt lakott- az ágy alatt lakott
2012. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, tegnap délután már az ölembe volt, és a szőnyegen pihent, este mindent alaposan megszaglászott, éjjel meg odabújt hozzám, hogy simogassam, fel mert jönni az ágyra magától, és dorombolt is, meg picit evett a kajájából.
2012. ápr. 16. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!