Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Biztos, hogy egy macskának az...

Biztos, hogy egy macskának az a jó, ha gazdája van?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy így is sok kóbor macska van. De miért biztos, hogy a macskának az jó, ha beviszik a lakásba, csak néha mehet ki az udvarra, ivartalanítják, hogy ne tudjon szaporodni, stb.

Mi van, ha a macskák jobban szeretnek szabadon élni? :D


2012. ápr. 16. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom te is jobban szeretnél hajléktalan lenni. Kb. ugyanaz.
2012. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem ugyanaz. A macskák nem emberek. Nyalják a feneküket, kinyírják a madarat, ha elkapják, és megtépik egymást a lánycicáért.
2012. ápr. 16. 14:16
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Én ivartalaníttattam őket, és szabadon járnak, kelnek a házban, ám ha meghallják a kocsi hangját, ahogy hazaérek, rohannak elém! Nem csak a gyomruk miatt! Én megadom nekik a szabadságot, mert tudom, hogy igényük van rá, de szerintem nem rossz érzés az nekik, hogy van saját otthonuk, ahová mindig hazajöhetnek, hóban fagyban, kánikulában...
2012. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Több ezer éve háziasították a macskát. Akkor szerinted miért jó neki?

Egyébként az én macskám nem haragszik amiért pihe-puha párnák közt aludhat, miután megunta a kinti vadászatot. :)

2012. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem látogass el egy menhelyre és nézz alaposan körül. Ott találod az igazi választ a kérdésedre. (a vadmacskáknak a természet volt az otthonuk. Az ember a saját kedvére háziasította őt, hogy gondoskodjon róla, hiszen így már rászorul. Viszont az ember felelőtlen volt és túlszaporította őket, ezért vannak kóbor cicák: betegek, örökítik a betegségeket populációkon át és nagy részük kínok között hal meg. Mindez miattunk van)
2012. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha kinti-benti macskák, mivel kell nekik a vadászat, az ismerkedés, és persze szeretik a meleget télen, és a jó puha párnákat.
2012. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ahogy már írták az előttem lévők, azért mert a mai macskák nagy része egyáltalán nem a kinti életre "született"..
2012. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én macskáim se haragszanak a kényelemért :) Van saját teraszuk és boldogok!


Egyébként mi emberek kitöröljük a fenekünket,gyilkoljuk az állatokat és lám öljük egymást..gondolkodj el,hogy a macska vagy az ember jobb e...

2012. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ivartalanításról: van két nőstény cicánk. Az egyik szült 10 évvel ezelőtt 3 kölyköt. Egyet megtartottunk, de a többinek gazdát kellett keresnünk. Annak a két darab kölyöknek sem sikerült gazdát találni, el kellett vinni a menhelyre, a két cicánkat meg ivartalaníttattuk. Képzeld, mi lenne, ha évente szülne egy rakat kölyköt? Kinek kéne annyi cica? Vagy engedjük szabadon őket, hogy egyék inkább a védett madarakat? Vagy mégis hogy gondolod? A szaporodás egy állatnak nem létfontosságú. Nem érzik a hiányát, ha ivartalanítják.
2012. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jártam már menhelyen, az én cicám is onnan van. Lakáscica, ivartalanított. De látom rajta, amikor a galambok röpködnek az ablak előtt, hogy szeretné megfogni őket. Vízválasztó volt a viselkedésében, amikor elvittem a szüleimhez, hogy megfogja a házban lévő egereket.

A szaporodás meg alapvető életjelenség. Nem normális az, ha egy állat nem tud utódokat létrehozni.


No mindegy, lehet hogy csak az én macskám ilyen vadmacska. Meg az ismeretségi körben lévők. Én minden cicán azt látom, hogy vágyik a szabad, vadászó életre. Kivéve a dagadt perzsamacskák :D

2012. ápr. 17. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!