Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen prémium tápot vegyek a...

Milyen prémium tápot vegyek a macskának? (lent)

Figyelt kérdés

A cica, most 2 hetes, még nincs nálunk, kb 4 hónaposan fogjuk elhozni. Sima házi cica, kandúr, akit ivartalanítani szeretnék, csak lakásban fog élni, udvarunk nincs.

Most az ár nem lényeges (félre értés ne essék, ezt csak ezért írom, mert egyelőre csak érdeklődök, a javasolt prémium tápoknak majd utána szeretnék nézni)


2012. ápr. 2. 11:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
és rövidszőrű
2012. ápr. 2. 11:27
 2/20 anonim ***** válasza:

Hát ha ivartalanítani szeretnéd, akkor érdemes majd olyan táppal etetni, ami kifejezetten ivartalanított cicáknak való. Ugye az ivartalanított fiú cicák hajlamosak a húgyúti betegségekre, elhízásra, de ha ilyen táppal eteted, akkor sokat segítesz neki.

Sok márkából van ilyen, árban is elég különbözőek, a márka honlapján olvass utána.

2012. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Acana Grassland-ot ajánlotta az egyik ismerősöm, de az acanaból csak 3 fajta van és egyik sem írja, hogy jó-e ivartalanítottnak vagy sem.


Nézegetem én, de a legjobb, legkifejtettebb leírást, mindig az acana-nal találom meg, ezért is írtam ide, hátha vannak más tapasztalatok.

2012. ápr. 2. 11:57
 4/20 anonim ***** válasza:

Utánanéztem neked. :)


Van pl. a Frieskiesnek ivartalanított macskáknak való tápja, talán ez a legolcsóbb, ami még jó. Bár ez nem prémium, de szerintem ez a fajtája nem rossz.


Akkor itt vannak ezek (Royal Canin)

[link]


Ez:

[link]


Vagy ez:

[link]

2012. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
0%

Whiskasnak van pici cicákra optimalizált tápja, alutasakosban, és száraz tápban is.

Illetve a Purina, a és a Friskes is nagyon jó.

2012. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A whiskas és friskies tápokat hogy sorolhatod a prémium minőségű tápok közé utolsó?? Annyi köze van hozzá körülbelül mint a sz*r mekis kajának a rendes ételhez. A hús ezekben kb 4-5%-ban található meg (míg a prémium tápokban 70-80%), tele vannak a macskának emészthetetlen növényi eredetű dolgokkal, gabonával, valamint mesterséges színezékkel, ízfokozóval, tartósítóval. Igazi szemét kaja.

A purina már jobb, de az is csak a középkategóriás szintet üti meg.

Prémium tápok az acana, hill's, orijen, royal canin, eukanuba stb. Ezek közül bármelyik tökéletesen megfelel a cicák etetésére. Nálunk a royal canin-t szeretik a legjobban, bár tudom hogy nem ez a legminőségibb a felsoroltak közül. Szerintem az orijen és az eukanuba a legjobbak.

2012. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Whiskas, Friskies, és társait felejtsd el. Én Acana-t adok az ivartalanított kandúrkámnak, és az állatorvos azt mondta, tökéletes. Pont az, hogy az Acana nincs semmire specializálva (kölyök-felnőtt, ivartalanított-nem i., kinti-benti), állítólag ezért is nagyon jó, mert minden igényt kielégít.
2012. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Én arra gondoltam, hogy vagy Acana grassland vagy Royal Canin indoor és sterilized keverve.


Lehet egyébként keverni?

2012. ápr. 3. 13:20
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem jó keverni mert a cica emésztő rendszerének jobb ha egy fajtához szokik hozzá, szerintem megterhelné az emésztését ha kétféle tápot enne.
2012. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Royal Cannin-t én nem ajánlom, nemrég jelent meg róla egy tanulmány miszerint ízfokozók vannak benne, és függővé teszi az állatokat.

Nekem az IMAS vált be tökéletesen, nekik is van ivartalanított cicás verziójuk valamint konzervjük is.

2012. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!