Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adhatok enni a macskámnak?

Mit adhatok enni a macskámnak?

Figyelt kérdés
Nemsokára újdonsült cicagazdi leszek. Valaki leírná nekem, hogy mikortól mit lehet adni egy macskának enni? tehát egészen a kölyökkorától(amikor már épphogy nem szopik) a felnőtt koráig? Mikor lehet neki házi főztöt adni, illetve tápot, stb. És hogy milyen gyakran. Nagyon köszönöm. Az olyan válaszoktól kíméljetek, hogy felelőtlen vagyok, amiért elvállalok egy macskát úgy, hogy nem is értek hozzá.

2012. ápr. 16. 17:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

12 hetesen elhozod a cicát akkor már eszik szépen :)

12 hetes korától 10 hónapos koráig minőségi száraztápot kell kapnia ami egész nap előtte van,mert a macskák sokszor esznek keveset,emellett mindig van előtte víz.

Naponta egyszer jobb minőség konzerv vagy ami jobb nyers hús(csirke,marha(disznó tilos))Főtt csirke.

Én szoktam venni jutalomfalatokat és pasztát nekik még.

Amit nagyon szeretnek nasiként az a sajt,joghurt,párizsi természetesen módjával.

2012. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én 5-6 hetes korában fogom megkapni. Akkor mit kapjon? Még ilyen junior táp kell neki? És mikortól kell a "rendes" táp?
2012. ápr. 16. 17:43
 3/22 anonim ***** válasza:
az nagyon korai :( akkor még bőven ciciznie kell.Vegyél macskatápszert és azt ebben a korban már tudja lefetyelni és emellé royal canin babytápot illetve szintén royal babykonzervet.Fontos hogy ebben a korban a legjobbat kapja!
2012. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
újra én :) miot értessz rendes táp alatt?
2012. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hát, akitől kapom, az azt mondta, hogy öt-hat hetesen már nem szopik, tehát elvihetem. De akkor biztosan rosszul mondta, nem hiszem, hogy annyira értene a macskákhoz(a töritanárom adja). A rendes táp alatt azt a tápot értettem, ami nem ilyen junior táp, amit a kölyök macska kap, hanem az a táp, amit a felnőtt macska eszik. Bocsi, ha rosszul mondom... még nem tudom ezeket olyan jól. Ezért is akartam, hogy valaki felvilágosítson...
2012. ápr. 16. 18:02
 6/22 anonim ***** válasza:
így már értem :) 10 hónapos kor után ehet felnőtt cicáknak valót addig kölyöktáp.
2012. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszi:) Bocsi, hogy megint kérdezek, de akkor nyers vagy főtt húst, illetve sajtot, stb akkor már pici korában is adhatok, vagy azt is csak 10 hónapos kora után? Az rosszat tenne neki, ha csak ilyen nyers vagy főtt husokat, házi kosztot kapna, és tápot nem? Az mindenképp kell neki? És mindig napi 1X kell neki enni adni, tehát reggel rakok ki neki egy tál vizet és egy tál kaját, akkor egész napra elég neki?
2012. ápr. 16. 18:25
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

a macskák alapvetően húsevők és igen nyersen adhatsz neki már 6 hetesen is és főzve is ahogy ő jobban szereti.Én a tápot nem mellőzném,mert abban minden benne van ami szükséges,de fontos,hogy jobb minőség száraztápot kapjon.

Nyugodtan kérdezz azért van az oldal én meg ha tudom a választ akkor válaszolok :)

2012. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
lemaradt:Egyszeri étkezés nem elég.Ahogy korábban írtam a száraztáp mindig legyen a cica előtt! A macskák inkább sokszor esznek keveset.
2012. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hú, köszi nagyon:) Nyomtam 1 zöld kezet:) Valahol azt olvastam, hogy egy kiscicának napi négyszer kell enni adni, azután ahogy nő, fokozatosan kevesebb ételt kell neki adni, amikor felnőtt lesz, elég napi egyszer enni adni neki. Ez igaz?
2012. ápr. 16. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!