Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy a macskának azért...

Igaz, hogy a macskának azért nem lehet tejet adni, mert a szervezetük nem tudja lebontani a tejcukrot, és hasmenést okoz?

Figyelt kérdés
Az én macskáimmal mindíg ez történt,valahányszor csak tejet adtam nekik.Aztán,ezt a fehér italt,kiiktattam,az étrendjükből,és azóta minden oké!Tényleg a tej okozza a hasmenést?

2012. ápr. 16. 21:00
 1/6 anonim válasza:
51%
Macska és a tej nem illik össze? Én nem vagyok szakértő, de nekem egy élet kevés lenne ahhoz, hogy elválasszam magamban a kettőt egymástól. :) Szerintem inkább cicafüggő, az enyéimnek sosem lett tőle bajuk.
2012. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hír igaz, de nem mindegyik macskára vonatkozik. Van amelyik bírja.
2012. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaz, de nagyon sokan ellenkeznek ez ellen. Úgy gondolják, ha az ő macskájuknak nincs tőle hasmenése, akkor más baja sem lesz. Majd pár év múlva az emésztési gondoknál nem fogják érteni, hogy mi a baj. Ráadásul a tejet ivó és kinti macskáknál a 10 éves már nagyon öregnek számít. Ezzel szemben a lakásban és felelősen tartott macskák 20 évig is élhetnek, ha azt kapnak enni, ami fontos számukra. Ennyi.
2012. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!
2012. ápr. 17. 20:28
 5/6 -Evetke- ***** válasza:
Az én macskáim szeretik nagyon a tejet, de tényleg hasmenésük van tőle, ezért időnként ún. macskatejet kapnak, amit lehet venni a Tescoban, DM-ben. Attól nincs bajuk :)
2012. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
rakj egy kicsi tejet egy pohárba vagy egy kávés csészéba és utána rakd be a mikroba amedig langyos nem lesz és rakd le neki és nem lesz semi baja az enyémnek is hasmenése volt .
2012. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!