Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csak húst meg csontot...

Ha csak húst meg csontot adnánk a kutyáknak a szervezetük számára az összes vitamin elérhető lenne ami a számukra szükséges?

Figyelt kérdés
Gondolom a régi parasztemberek azok se kényesztették el a kutyáikat mégis felnőttek, ez nem biztos hogy annyira jó dolog 1 kutya számára de mégse haltak éhen.
2009. ápr. 25. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Hát éhen biztos nem hal, de hogy egészséges lesz-e... Ne hasonlítgassuk már a saját kutyáinkat a parasztemberkéhez akinek egy kutya haszonállat, aztán ha 5 évesen megdöglik akkor meg lesz új. Ennél lehetne kicsit több felelősség az intelligens állattartókban. Szerinted azok éltek 15-16 évet egészségben? Tuti nem.
2009. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ebben igazat adok neked, de tudok olyan embert aki van úgy hogy egy hétig nem ad a kutyájának mégis meg van neki vagy 10 éve mondjuk én el is ítélem ilyen téren, én azon véleményen vagyok mint te!
2009. ápr. 25. 17:38
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
ha vizet is adsz neki akkor szerintem igen
2009. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha vizet is adsz neki akkor igen???

Hát még jóhogy az ember ad vizet a kutyájának, ezt miért kell külön kiemelni? Van olyan ember aki nem tudja hogy kell a kutyának víz vagy nem ad neki?

Amúgy persze eléldegélnek, de nem ez lenne a követendő példa. Egyébként a hús mellé zöldség és rizs is kell egy pici nekik, de a hús legyen túlsúlyban.

2009. ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek az elsővel!

De bennem is felmerült a kérdés, hogy akkor régen mit ettek a kutyák? Nem a parasztok kutyiá, hanem akár a gazdagoké is. Amikor még nem volt táp... Nem gondolom, hogy mindegyik csak 5 évig élt... De akkor hogy volt?

2009. ápr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A gazdagok kutyái biztos nem maradékot meg krumplihéjat ettek (komolyan van aki krumplihéjjal eteti a kutyáját!!), hanem külön főztek nekik. Jó minőségű emberi fogyasztásra alkalmas husit, zöldséget, rizst. Én is ezt csinálom hétvégente, hétköznap Orijent kapnak. Én szerintem ez a 2 megoldás ami a kutyának jó. Ha külön főzöl minőségi húsból kaját, vagy ha JÓ tápot adsz nekik. A maradék, hulladék, moslék nem jó a kutyáknak.
2009. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Koplalás egészséges a kutyáknak. A csontos meg húsos kaja, megy egyoldalú. Régi kutyák is ettek zöldséget, ha maradékot kaptak abban volt, gondolom azt kaptak akkoriban végképp nem volt szokás külön főzni a kutyoknak.Ha nem maradékot kaptak, növények mindenhol voltak, és akkor legelészték, mint ahogy most is szoktak.
2009. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1 napos koplalás ajánlott is, de nehogy azt mondd hogy az 1 hetes az egészséges...
2009. ápr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
heti 1 naposra gondoltam
2009. ápr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Én nem nagyon adtam tápot a kutyámnak, főleg miután diákmunkán ott voltam, ahol a pedigréhez vittek kaját.12,5éves korában halt meg, öröklött szívbetegségben.
2009. ápr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!