Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 éves cicámon észrevettem,...

6 éves cicámon észrevettem, hogy a pocija elkezd növekedni talán 4-5 hete. A doktorbácsi is megerősítette, hogy jönnek a picik. Sokat simogatom, és ma észrevettem, hogy kevés folyadék szerűség jött ki a nemi szervéből (? ).

Figyelt kérdés

Nagyon izgulok, majdnem úgy, mintha én várnám a piciket.

Az orvos mondta, hogy lehet ilyen "váladékozás", de nem emlékszem, az okára, hogy mit mondott.

Ez azt jelenti, hogy hamarosan várhatók a picik?

A mellei is feszülnek már rendesen. A pocakja pedig mint egy kosárlabda.

Ami furcsa, hogy nem látom mozogni a piciket a pocijában. Vagy ez nem látható szabad szemmel annyira?

Félhosszú szőrű cica, lehet csak nem látom jól.


2012. ápr. 16. 21:55
1 2
 1/17 molly2012 ***** válasza:
46%
szerintem hamarosan megérkeznek a kiscicók :)szerintem nincs ott semmi gond,lehet már a magzatvíz volt sz amit te láttál... :)
2012. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Magzatvíz? Te jó ég! Már ilyen közel lehetünk? Pár órán belül itt lehetnek a picik?

2012. ápr. 16. 22:22
 3/17 anonim ***** válasza:

jönnek a picik 1-2 napon belül. Nem szoktak mozogni. Meg kell neki csinálni a helyét ahova szülhet. Lehetőleg a házban vagy nyugodt pajtában és hasonló helyeken, mert ha nem jó a helye elkezdi elköltöztetni a cicákat. Ha még soha nem szült, akkor az is lehet, hogy szétrakja különböző helyekre. A cica hajlamos elfelejteni hogy hol van a kiscicája, ha nem hallja a sírását. Gyakran veszít el kiscicákat költözés közben. Valamitől megijed és elfelejt visszamenni a helyre. Meleg, puha, bebújós helyet kell neki csinálni, aminek lehetőleg van teteje. Az első egy hétben ne nagyon piszkáld a kiscicákat, mert elkezdenek sivítani és az anyacica megijed, odarohan akár kajálás közben és azonnal elkezdi nyalogatni. Ha úgy érzi, hogy nincs biztonságban a kiscicája, akkor el fogja rejteni. (közben megint elveszítheti) És ha nem tud enni, akkor veszélyesen lefogyhat. Ez neki nagyon nagy stressz lesz így is. Ha jó viszonyban vagy a cicáddal, akkor lehet hogy megmutatja neked a kiscicákat. Odahozza és lepakolja eléd. Általában hagyni kell, hogy költöztetgesse, de ha sokat csinálja az nem túl jó jel. Egy párszor fogja költöztetni, mert összepisilik a helyeket. Jó büdös lesz.

Viszont annyira cukik. Én a mind a 16 kiscicámat imádtam :)

2012. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy a cica a szülés előtt feltűnően izgatott és nyávoghat is
2012. ápr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!


Megcsináltam neki a helyet, ami tetszik is neki úgy néz ki, bár azért még nem kiabálom el. Viszont mi van akkor, ha rossz helyre ellik? Pl.: a hideg kőre. Mit tegyek akkor? Várjak, hogy ő vigye majd a biztonságos helyre a piciket? Vagy valahogy segíthetek én is? Szülés közben, ha segíteni kellene, sehogy se érjek a picikhez, mert akkor elutasítja majd az anya cica?

Hogy segítsek neki, ha bármi gond adódik?

Mindent elfelejtettem amit mondtak és olvastam pár hete róla.

Félek, izgulok, aggódom, de boldog is vagyok egyben.

2012. ápr. 16. 22:36
 6/17 A kérdező kommentje:

ui.: Az apa cica, jelenthet veszélyt a picikre?

Ha bemegy hozzájuk esetleg? Vagy felismeri egyből, hogy az övéi szag alapján?

2012. ápr. 16. 22:44
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

A doktorbácsi nem mondta a cicuska gazdijának, hogy rettentően felelőtlen?

A menhelyeken virít a "megtelt" tábla, és elleted a macskádat!

Tudom, már az összes kiscicának van gazdája, ezt szoktátok írni.

Gratulálok!


Igen, az apamacska megölheti a kicsiket, hogy újra párosodhasson az anyával, de engedd csak össze őket, ha már ennyire nagy örömet okoz neked az állatok kínzása!

Párosodjanak csak, te pedig etesd a piciket cumisüvegből, hogy felhőtlenül boldog legyél!

2012. ápr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Csak megtalált engem is egy kattant ember!

Szeretem az ilyen támadó emberkéket, akik kérdezés nélkül ítélkeznek.

Nagyon szeretem az állatokat, védem őket ahogy csak tudom, de az ilyen emberek már az undorító kategóriába tartoznak.

Kérdezz és ne támadj rögtön.


Első almunk, és nem terveztük. Ivartalanítva lesz rögtön utána, amint lehet.

Minket is meglepetésként ért, de ha már így történt, nagyon örülünk a kicsi jövevényeknek.

Az apuciról úgy tudták édesanyámék, hogy kislány. 8 hónapos fél-perzsa kislány.....Ennyit erről.

A szomszédnénitől hozták el, mert nem bírt már vigyázni rá ( Kiderült, hogy nagyon beteg (rák) és sajnos nagyon sokszor kellett kórházba feküdnie.).

Micike (APA) gyönyörű cica, ahogy Szetike (Anya) is.

Mind a ketten szobacicák, ha elfelejtettem volna írni!

Egymásba nyíló ikerházban éldegélünk, és a cica akkor vándorol hozzánk amikor akar.


Most már álmodj szépeket, és légy elégedett!


Kérlek ne írj többet, nincs szükségem a véleményedre!

2012. ápr. 17. 00:39
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

bocs, de 6 éve van macskád, és egy 8 hónapos cicán nem veszed észre, hogy az nem lánymacska, hanem fiú?!

Már 8-9 hetesen meg lehet állapítani.

Nem támadok, kérdezek.

2012. ápr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Bocs, de nem nagyon nézegettem még ilyen szempontból édesanyámék cicáját. Simogattam sokat, de nem nézegettem alul.

Miért kételkedtem volna, hogy Micike kislány? Édesanyáméknak is volt már cicájuk, mégis ledöbbentek rendesen amikor kiderült, hogy Micike fiú.


Egyébként megvannak a kiscicák! :D

Két kis gyönyörűség! Büszke vagyok a cicámra, nagyon jó anyuci! :)

Ma reggel fél 8 felé születtek meg a picik.

2012. ápr. 17. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!