Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell a macskákat puszilg...

Miért kell a macskákat puszilgatni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 22:18
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Szeretem az állatokat tartok is jópár fajtát de szerintem minden állatnak megvan a helye, és az nem a ház ,hol lehetett hallani 50-70 éve még olyat hogy a macska a házban volt és puszilgatták ? Legfeljebb az elborult agyú mástól szeretetet nem kapó öregasszonyok most meg már divat hogy a házban tartják a kutyát macskát és kis divatruhákat adnak az amúgy is vastag bundájú kutyákra is mert "ez olyan cuki"
2009. jún. 20. 08:58
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

Régen nagyon sok olyan szabály volt, amit meg sem tudtak magyarázni, csak öröklődött generációkon keresztül. Kedvencem: evés közben magyar ember nem beszél, vagy: vizet leves után nem iszunk. MIÉRT? Hadd igyak már, ha szomjas vagyok, és hadd beszélgessek már a családommal vacsi közben, mikor végre együtt a család...

Na ez az "állatnak udvaron a helye" is ugyanennyire elavult szabály, és ha megkérdezem, hogy miért, nem tudnál rá korrekt választ adni. Max: azért, mert ezt mondták régebben is.

2009. jún. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

... még annyit hozzátennék, hogy természetesen szobatisztaságra nevelhető állatokról beszélek, egy kecskével én sem feküdnék az ágyba (mondjuk megpuszilom azt is :)), de a macska pl. abszolut tiszta, jó illatú, én imádom a fejét puszilgatni. Felnőtt asszony vagyok, se nekem, se más hasonló gondolkodású embernek, akit én ismerek, nem lett még baja attól, hogy megpuszilt egy állatot.

Olyan gyerekeket viszont sorra visznek az orvoshoz, akit a széltől is óvnak, állathoz közel sem mehet, mert "elkap valamit", vagy megharapja.

Én ezeken a szülőkön jókat szoktam derülni, a gyerekeket viszont sajnálom, mert az állat rengeteg dologra megtanítja őt, és nagyon-nagyon jó őket szeretni, nagyon sok szeretetet adnak - nem érdekből, hanem ösztönösen.

2009. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

Elég érdekes a Kérdező hozzáállása, akaratlanul a nagymamáméra emlékeztet. Megindoklom, hogy én miért tartom házban a cicám.

Szóval gyerekkorom óta rengeteg macskám volt, de alig érték meg a 2 éves kort. Autó elütötte, kutyák megölték, szomszéd akaratlanul is megmérgezte, ellopták, lehetne ezt még folytatni. Most van egy gyönyörű perzsamacskám, valakinek még egyhavi fizetésénél is többet ér. Nem nehéz kitalálni, mi lenne vele kinnt egy idő után.

Ennyit erről, a kérdés az volt, hogy miért "kell" puszilgatni. Nem kell. Egyáltalán. Én puszilgatom, mert jól esik és tiszta. De nem tudom, miért kell ennyire túlragozni a témát.

(Jah, és nem "elborult agyú öregasszony" vagyok, hanem egy bőven 18 év alatti állatbarát.)

2009. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
97%
nem kell de ha szereted:)
2009. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

az én magykámnak a füle nem zsíros a szeme nem csipás(mert ki szoktam tisztítani)

a hónalja nem büdös(ő nem ember)

és a hátsóját nem szokták megpuszilni

2009. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
93%
Nahát erről van szó, a felsorolt higiéniai "defektek" csak az embert jellemzik (persze, csak akkor, ha nem tisztálkodik rendesen.)
2009. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
94%
már ki is tettem a halamat a gangra. állatnak az udvaron a helye. :D
2009. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Salx Narval ***** válasza:
100%
03-32 vagyok, Teljesen igazat adok neked, az állatokkal kapcsolatban. De honnan veszed a bátorságot, hogy megkérdőjelezd más emberek, állataik iránti szeretetét. Én is túlkapásnak érzem amikor állatokat, bohóc módjára öltöztetnek, nyírnak de ettől még nem hiszem,hogy jogunk lenne ezt a szemükre vetni. Pláne magányos öregekre hivatkozni akiknek talán állataikon kívül nincs is más, akihez fordulhatnának. Mindenkinek jogában áll eldönteni, hogy milyen kapcsolatot alakít ki az állataival, még akkor is ha ettől pár ember gyomra felfordul. Mielőtt megharagudnál rám, gondolj egy magányos, vak emberre, akinek a kutyája nélkül, még a létfontosságú dolgok is megoldhatatlanok. Mitől ne puszilhatná meg azt, akitől a legtöbbet kapja. Azért mert neked és nekem, más a véleményünk? Gondold ezt át kérlek. Meglehet mosolyogni dolgokat, de elítélni nincs joga senkinek másokat. Salx Narval
2009. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

de egyébként tényleg ki mondta hogy kell?

és aztán jösz a példáddal, hogy te szereted az állatokat, meg mittomén... és akkor mivan? mások nem puszilgathatják meg azt aki olyan mint egy családtag? én mindig puszilgatom őket és mikor volt perzsa cicám olyan jó volt belefúrni a fejem a bundájába. :D

de sosem értem az ien kérdéseket, a kérdezők azt várják hogy mindenki elgondolkozzon az ilyen kérdésen és ne puszilgassa többet a háziállatát vagy mi?:"D

2009. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!