Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell a macskákat puszilg...

Miért kell a macskákat puszilgatni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 22:18
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Ahogy sokan mondták, én is felhívnám a figyelmed arra, hogy nem kell, de élhetsz a lehetőséggel, hogy megpuszilod az állatodat(nem merek kedvenc kifejezést használni miattad).


Régen, és még ma is sok maradi mondja hogy egy állatnak nem a házban a helye. Felhívnám a figyelmedet, hogy volt olyan idő, amikor télen a család egyetlen tehene a konyhában, vagy a nappaliban volt. Méghozzá azért, hogy melegítse őket. Ha anno beengedték a tehenet..kérdés, hogy te miért tagadod ki a macskát, és a kutyát?


A panel témára térve. Szerinted jobb ha egy felszínesen törődő DE kertes házban él egy macska, vagy egy olyan LAKÁSban, ahol mindent megadnak neki? Nem csak fizikai igényeik vannak az állatoknak, ha szeretnéd őket, foglalkoznál velük, tudhatnád.


A legtöbb olyan embernek, aki szerint nem való állat a házba, minden kutya, és minden macska egyforma. Annyit tud hogy más a színe. Kérdezz már meg egy olyan embert, aki nem az állat mellett, hanem az állatával él.


Én igenis puszilgatom a macskámat, főleg azért, mert három hetes kora óta én nevelem, mert valaki úgy döntött hogy nem a házba, sőt, nem is kertjébe való. Nehezen, de több hónapos orvosi kezeléssel megmentettük a macskát, és nekem tényleg olyan mintha a gyerekem lenne. Hiszen ha valakinek van gyereke, akkor az puszilgatja mert szereti nem? Ez egy érzelem kinyílvánítása. Ha az állatnak ez nem teher, sőt még szereti is, akkor ez pozitív dolog.


Szerintem a te kötődéseddel sokkal könnyebben engedsz el egy állatot, mint azok, akik hozzám hasonlóan gondolkoznak. Lehet hogy így kéne...


Caelestis

2009. aug. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvasod néhány cicafajta történetét, akkor megtudthatod, hogy nem 50-70 éve, hanem már az ókorban is léteztek cicák, és nagyon nagy becsben voltak tartva. Azt, hogy ki mit tart a saját lakásában, azt mindenki hadd döntse el saját maga. Ha Te nem akarsz állatot tartani a lakásban, akkor ne tarts.

Engem például egy olyan ember szólt meg, hogy cicákat tartok, aki büdös és koszos, valamint rumlis a lakása. Hozzám bárki bejöhet és megnézheti, hogy milyen patyolat van nálam.

2009. aug. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
utolsó előtti én kötődök az állataimhoz és szinte az egész napot velük töltöm de kint az udvaron ,erőszakkal sem tudnám egyiket sem behozni a házba ja és a macskákat nem szeretem nincs is és nem tanyasi vagyok és nem is öreg a kutyáimat pedig kiállításokra hordom és prémium tápot kapnak és mindent megkapnak ami csak kell nekik tehát nem láncon vannak tartva vagy a disznóólban
2009. aug. 6. 09:50
 44/48 anonim ***** válasza:

Akkor most hülye kérdésre hülye kérdéssel válaszolok. Minek irkálsz ide h utálod a macskákat?

Én el nem megyek úgy az enyém mellett, hogy meg ne simogassam vagy ne kapjon puszit. Imádom!

Te ilyet biztos nem tudsz elképzelni, de ez hála Istennek nem az én bajom.

Ez kb olyan kérdés, minek kell kutyát simogatni? :) Fájdalmas....

2009. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
minden ember más és máshogy áll a kedvenceihez.van aki túlzottan túlzásba viszi van akinek csak macska van aki kényezteti van aki puszilgatja...nem vagyunk egyformák.én is szoktam nekik puszit adni.
2009. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Igaza van az előttem szólónak.. elég fura a kérdés ha eleve nem szereted a cicákat.


A kutyának, főleg a nagyobb daraboknak, vagy a hiperaktívaknak jobb a kertben, mert több a mozgásterük. Ők tényleg koszt hoznak be a házba ha esik az eső, és kutyaszagúak elég erősen. :)


egy macska akármennyire is unszimpatikus neked, nagyon tiszta állatka. Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a puszi egy érzelemkinyilvánítás, méghozzá egy olyan személy, igen, SZEMÉLY iránt, akit egyenrangúnak tekintünk. Van akinek van gusztusa hozzá, van akinek nem. Szerintem ez nem nevelés kérdése, szimplán van-e vagy nincs.


(én ugyanis egy olyan családhoz tartozom, ahol a szülőknek nincs igényük egy állati társra, a további felmenők pedig haszonállatként tartottak mindent.)


Caelestis

2009. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne?

Én azért puszilgatom, mert puhi, nagyon jó cuppanos puszit rányomni:D Imádom a cicusomat(L)

2009. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

En is mindig megpuszilom ,hol az arcat,hogy a buksi fejecskejet.

Habar szerintem ok nem tudjak,hogy az mit jelent szamunkra,ugyhogy elmeletileg folosleges.

De nem lehet ellenallni a kis okos buksijuknak:)

2009. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!