Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem a 11 hónapos...

Hogyan neveljem a 11 hónapos macskámat a ne szóra?

Figyelt kérdés
Sajnos a cicám állandóan kiszökik, hogyan taníthatom meg. hogy megálljon?
2009. jún. 20. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
macska nem = kutya.
2009. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mégis rengeteg dologra meg lehet őket is tanítani... attól,hogy nem kutya még nagyon okos
2009. jún. 20. 12:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen egyetértek az első válaszolóval. A macska nem annyira fogékony a szótanulásra, meg általánosságban az engedelmességre. Nagyon önfejű lény.

Viszont...

Egyszer olvastam egy könyvben, hogy sok türelemmel akár pár szó megértésére megtaníthatod. A "nem" szóra azt írták, hogy ha a macska olyat tesz, amit nem lenne szabad, akkor tapsolnod kell, és hangosan kimondani a "nem"-et. Természetesen a "bűncselekmény" pillanatában, és úgy, hogy a macska felfogja, ez neki szól.

Nem tudom, hány év tapsolás kell, hogy megértse, de én pár hét után feladtam, a macska szerintem jókat röhögött, hogy mit visítozok neki... :) Ettől függetlenül megpróbálkozhatsz ezzel, vagy egyéni módszerekkel.

Az én macskámat a kutyám neveli.... :)))

Sok sikert, üdv.

2009. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az első vagyok. a macska baromi okos, többek közt ezért sem fogad szót :) ha rá akarod venni ilyesmire, akkor kénytelen leszek olyan fondorlatokhoz folyamodni, hogy mikor/hol kap kaját, stb.
2009. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nemhiszem hogy valalaha megtanítod neki ezt a szót ő nem egy kutya
2009. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kettővel előttem szólóval értek nagyon egyet! Persze, hogy okos a macska, de nem szófogadó! :) A cicák szerintem simán megértik, hogy mit akarsz tőlük, csak egyszerűen fittyet hánynak a szavadra. Persze vannak kivételek, de alapvetően sokkal nehezebb bármit is elérned egy macskánál, mint egy kutyusnál.
2009. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is tapsolok neki olyakor,aztán összerezzen rámnéz én meg érte megyek felfogom,rápöckölök a nózijára,aztán barackot nyomok a bukójára,majd puszi az orrára amiból már tudja ,hogy cerizem és nem bántából bubsziztam meg és kész is:D
2009. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megérti, hogy "nem", csak éppen sz..k rá.
2009. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Az én cicám 4hónapos.Érti a nem szót.egyszerüen mindig azt mondtam,ha rosszat tett.Asztalra se megy fel.Taníthatók igenis!

türelem!

2009. jún. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem erőteljesen mondd neki hogy : SICC (hangosan). Enyém ért rá.
2009. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!