Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskámnak...

Mi baja lehet a macskámnak (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Majdnem biztos, hogy csak túlaggódom a dolgot (nagyon parás gazdi vagyok), de azért leírom:


Van egy két éves ivartalanított "szuperkeverék" nőstény macskám. A "szemöldökénél" születése óta ritkább a szőre, így alatta a bőr is jól látható közelről. Ma délután vakarásztam a buksiját, amikor észrevettem, hogy a kopott részen anyajegy-szerű foltok vannak. Az érthetőség kedvéért kreáltam egy kritikán aluli paint "rajzot" a dologról:


[link]


Értelemszerűen a képen vörössel jelölt foltokról van szó. Élőben talán 1-2 árnyalatnyi eltérés lehet az eredeti bőrszín és a foltok között. Úgy tudnám leírni, hogy olyan, mint amikor az ember keze véres lesz, a vér megalvad és a nagy része le van már dörzsölve... "vérfátyolos"? Mint egy halovány anyajegy. Dokihoz mindenképpen megyünk holnap (vagyis ma) délután, viszont napközben dolgozom, nem akarom végigaggódni a napot. Látott már valaki ilyet a cicáján? Érdemes egyáltalán dokihoz túráztatni? Holnap indulás előtt megpróbálom elkapni a kisasszonyt egy sztárfotóra...


Bocs a szörnyű rajzért, nagyon késő van :)


2012. ápr. 19. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó kis rajz egyébként. :D

Lehet atka vagy valami bőrbetegség, de én inkább arra tippelek, hogy semmi baja sincs. Ott minden macskának ritkábbnak látszik a szőre, leginkább optikai csalódás, mert ott nem simul le annyira. Persze lehet, hogy tényleg ritkább is ott a macskáknak. És lehet, hogy a tiédnek véletlenül pont szuperritka, ezt örökölte.


Ilyesmi?

[link]


Lehet fülatka (bár ekkor a füle belseje is csúnya szokott lennni vagy bolha is.

2012. ápr. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nyugi.....az én cicámnak nyáron(nap miatt9 olyan a feje mint ha csuron vér lenne....és nem tehetek semmit :((( mert kisebesedik neki :( beszoktuk kenni de azt meg lenyalja :(
2012. ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Közben újabb vizsgálatoknak vetettem alá a kisasszonyt :) Nem a "kopás" a gond, hanem ez az anyajegy-szerű izé a bőrén (a kopást, illetve a ritkásabb szőrt a szemöldökénél az anyjától örökölte). A doki sem kapott szívrohamot, mikor elmeséltem, úgyhogy - gondolom - semmi komoly, de úgy vagyok vele, hogy inkább lássa orvos, maga a vizsgálat úgysem kerül semmibe... bár most azon dilemmázok, hogy egyáltalán felvigyem-e, érdemes-e "túráztatni" szegényt... szobamacs és nem nagyon bírja az autókat, meg úgy egyáltalán a külvilágot :)
2012. ápr. 19. 13:59
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos, körbecsörögtem a kerület legtöbb állatorvosát, így ma délutánra igazi Dr House-os differenciál diagnózis találgatássá alakult az ügy :) Arra jutottunk, hogy várunk hétfőig, ha addig nem változik, akkor beugrom vele a saját dokinkhoz. A legjobb tipp az ételallergia volt, úgyhogy változott a kérdés:


Allergiás lehet a macs a babérlevélre? (tegnap jöttek ki a foltok, tegnapelőtt krumplifőzeléket is nyalakodott, ez volt az első ilyen alkalom, viszont külön sem a krumplival, sem a tejföllel nincs gond, így csak a babérlevélre gyanakszom, minden mással már "találkozott")

2012. ápr. 19. 16:27
 5/6 anonim válasza:
A rajz a legjobb! Na de ez mind1 az én macskám szokott "szomszédolni" és a nőstény macskáért megküzdenek. Szóval lehet hogy az vagy allergia.
2012. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
100% szobacica, avagy panelmacs, legtávolabbi vadászterülete a lakás előtti folyosó :) Ma valamivel halványabbak a foltok, egyre komolyabban gyanakszom a babérlevélre :S
2012. ápr. 20. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!