Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne leszoktatni,...

Hogyan lehetne leszoktatni, egyáltalán lehet-e a macskáinkat arról hogy az autóinkat összejárkálják?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk 2 autónk van , de azok állandóan koszosak, mert a macskáink állandóan rámászkálnak, vagy egész nap ott pihengetnek. Ha elzavarom őket 5 perc múlva megint ott van valamelyik.Ha esik az eső, akkor azért, ha süt a nap akkor azért (azokon fekszenek), de minden nap, főleg ha frissen mostuk le, tele vannak az autók lábnyomokkal.

Mivel garázsunk nincs, csak beállónk, elzárni nem tudom előlük, ha letakarjuk akkor meg a takarókon sütkéreznek... Van valakinek ötlete, javaslata??


2012. ápr. 19. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
ha valahányszor rá másznak öntsétek le őket egy vödör enyhén citromos vízzel....
2012. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:) és ez szerinted használ??? próbáltad már?? nem szeretik a citrom illatát??? :)
2012. ápr. 19. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor takarjátok le az autókat. A macskák szeretik az autókat, mert olyan jó meleg van a motorháztetőn.
2012. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak meg: az én macskám egyáltalán nem riad vissza se citromtól, se narancstól se semmi ilyesmitől... egyedül a körömlakk szagától húzóckodik, de hát annak a szagát én is utálom.


Meg megnézném, hogy télen hogyan öntik le őket vízzel. Nem kinyírni akarják a macskákat!

2012. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azért a citromos vizet kipróbálom, most úgyis jön a nyár, nem fog nekik megártani egy kis zuhi.. , amúgy utálják a vizet, nyáron a nagy melegben szoktuk őket fürdetni, nagyon szépek.... :)
2012. ápr. 19. 12:33
 6/8 A kérdező kommentje:

azt gondolom hogy szinte lehetetlen megoldani hogy ne menjenek fel az autókra, és valószinűleg úgyis elfelejtik ha leöntöm őket....

de nem lehet állandóan letakarni, amikor az ember sietne valahova... stb. ezek azonnal ott teremnek ha hazaérünk, szerintem megismerik az autó hangját is már... és persze amikor esik az eső és vizesen beállunk a sáros lábaikkal jól összejárkálják, vizesen csak nem takarhatom le az autót, van hogy a szél is lefujja , ha esik sokszor inkább az esőn hagyom akkor tényleg nem mennek fel, legalábbis amig esik :)

2012. ápr. 19. 12:38
 7/8 anonim ***** válasza:
a másik lehetőség tegyél ki nekik az udvarra egy vas lapot, ami a melegben felforrosodik mint az autó. mert voltaképpen azért mennek rá mert szeretik a meleget
2012. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésben lehet kapni ilyen macskatávoltartó spray-t. Amúgy a citrusfélék szagát tényleg nem bírják, ahogy az ecetet sem. Én vízipisztolyból lőném oda a citromlevet/ecetes vizet, mert akkor lehet, hogy nem is kötné hozzád a rossz élményt, csak nagyon meglepődne, mi "támadt rá" (ne is csináld feltűnően, mint ha véletlenül tartózkodtál volna épp a közelben). Esetleg szerezz mozgásérzékelős riasztót, és tedd a kocsira. Az a lényeg, hogy ne kösse hozzád a kellemetlen élményt, mert a macska elég öntörvényű állat ahhoz, hogy tudatában legyen a számotokra nemkívánatos viselkedésnek, de ne érdekelje.
2012. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!