Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes kiscica, hasmenés,...

6 hetes kiscica, hasmenés, diéta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hétfő óta van nálam egy tündéri 6 hetes maine coon kiscica. 2 napja hasmenése van, érthető, hiszen új helyen van, új kaját kap, más adagokat stb. Ma az állatorvos azt mondta, hogy ne adjak neki, csak 1/3 alutasakos nedves tápot 3 részre elosztva egész nap, kétszer megy bele gyógyszer is. Igyekszem betartani, de ez csak 10 gramm étkezésenként és annyira éhes szegény :( Ez normális? Tudom és értem, hogy diétáznia kell, mert egy ilyen pici cicánál életveszélyes is lehet a hasmars, csak úgy sajnálom őt, nagyon sír. Nem lesz baja az éheztetéstől? Hétfőre kaptunk időpontot, akkor megyünk vissza a dokihoz, de az még 4 nap... Mit tegyek?
2012. ápr. 19. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tápot adnék konzerv helyett. Ilyenkor még nem tudja megrágni, így pl húslevest öntenék rá, hogy megpuhuljon. Plusz kamilla teát itatnék vele.
2012. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
sokat fogdostad és lefososodott
2012. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A doki viszont pont azt mondta, hogy a száraz tápról szoktassam le, csak néha adjak neki jutalomfalatként. Olyan rossz, hogy mindenki mást mond, cikkek, orvosok, gazdik... :S

Egyébként 2.5 hete már csak szilárdat eszik.

2012. ápr. 19. 22:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért nem javasolja a szárazat? Az én cicáim kis koruktól ezt kaptak, ehhez időnként főtt csirkehús, zöldségek és nem volt ilyen probléma. Mielőtt hozzád került mit kapott enni?
2012. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6 hetesen kiscica? Gondolom nem tenyésztőtől van,még bőven az anyja mellett kéne lennie! Nagyon veszélyes ilyen kicsi korban a hasmenés mert nincs kialakulva még a normális immunrenszere se, és persze könnyen kiszáradhat és kórosan lefogyhat! Főleg diétáztatni nem szabad egy ilyen pici cicát! Csak száraz tápot adj neki abból is a royal canin start tápja tökéletes lesz neki abba minden vitamin,tápanyag benne van ami kell neki és még diétának is tökéletes! Másik meg keress egy másik dokit ez hülye..
2012. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vicuska87 ***** válasza:

6 hetesen, hogy van nálad egy cica?

8-12 hetes kor amikor el lehet hozni, oltva, féregtelenítve törzskönyvvel, és szerződéssel. (tenyésztőtől)

És ki az a hülye állatorvos, aki azt mondja, hogy ne egyen a cica szárazat. Nálunk is a Royal Canin Startert kapták, aztán Royal Canin kittent és főtt csirkehusit lével, schesir alutasakos kajcsit, de nagyon jó minőségű a Felix alutasakos is, és van belőle kitten is, az nem is drága, 100g 110 forint.

Keress egy másik állatorvost!

2012. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lizi 40 ***** válasza:
Nekem 3 hónapos volt a kiscicám amikor hasmenése volt, de a doki minőségi száraz tápot(Hills, Royal, Select Gold) és folyamatos friss vizet javasolt, ja és egy szuper port Gastroferm PET. 2 nap alatt elmúlt a hasmenése és mehetett tovább az oltás program :-)
2012. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a nagy ijedtség mára elmúlt, meggyógyult a kiscicám :)

Persze a mértékletességet még mindig tartom, nem akarom, hogy visszaessen.

A száraz táp elhagyását azért javasolta, mert húgyúti betegségeket lehet tőle kapni, de nekem is nagyon furcsa volt, hogy ezt ajánlotta, ezért továbbra is kap száraz tápot, de nem állandó jelleggel van előtte, hanem porciókat kap ebből is.

Valóban iszonyúan fiatal még és sajnos nem is kezdődött neki olyan könnyen az élete. 5 hetesen már gazdija lett, 6 hetesen én már a következő vagyok, de megígérem, hogy egyben az utolsó is. Nem tudom, hogy miért választották el ilyen hamar, pedig kérdeztem, de utólag a felelőtlenségükkel már úgy sem lehet semmit sem csinálni.

Mindenesetre én nagyon vigyázok rá és nem hagyom, hogy a későbbi élete is ilyen megrázkódtatásokkal legyen teli.

Még egyszer köszönöm a jó tanácsokat, sokat segítettetek, főleg abban, hogy megnyugodjak.

Még annyiban szeretnék segítséget kérni, hogy grammra, mennyiségre miből, mennyit adjak egy lassan 7 hetes cicának? Jelenleg 78 dekagramm. (persze fokozatosan szoktatnám rá, de meg akarom emelni az adagját, mert éhes) Köszönöm!

2012. ápr. 20. 23:09
 9/12 anonim ***** válasza:

6-8 hetesen kell leválasztani.

Kamilla teát itass vele. Mindenképpen menjél inkább egy másik orvoshoz.

2012. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezen már túljutottunk, az indok pedig az utolsó válaszomban ott is van, valamint egy újabb kérdés is.

Mennyit adjak egy ma már 83 dekás, majdnem 7 hetes cicának enni? Állandóan éhes...

2012. ápr. 22. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!