Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valamilyen házi praktika...

Van valamilyen házi praktika kullancsok és bolhák irtására macskánál és kutyánál?

Figyelt kérdés
Azért írtam macska témához,mert a macskámnak lenne fontosabb a kullancsok elleni védelem. Méretéhez képest nagyon sok a kullancs amit naponta kiszedek belőle :/ gondoltam rá,hogy veszek neki kullancs és bolha elleni nyakörvet,csak előtte meg akartam kérdezni,nincs-e valami olcsóbb házi megoldás.

2012. ápr. 25. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
hát szerintem nincs ennél olcsóbb megoldás, ráadásul ez viseli hetekig, ha meg házilag lehetne valamivel kenegetni azt meg minden nap kéne.... nem érné meg a macerát egy pár száz forintos nyakörvvel szemben
2012. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A házi praktikák még annyira sem adnak biztonságot, minta a minőségi nyakörvek és spot on-ok, pedig azok sem 100%-osak. A macskáknak nem lesz komolyabb bajuk a kullancsoktól, a kutyák viszont 3 nagyon komoly betegséget összeszedhetnek fertőzött kullancsoktól. Ebből a babézia nagyon hamar halálos kimenetelű.
2012. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
van védőoltás kullancs ellen ,és ilyen cseppek is amit a gerincére kell csepegtetni és viszonylag nem is olyan drága
2012. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Macskának nem jó a nyakörv. Használj Frontline spot-ont, ezt havonta kell ismételni. Beleszívódik a hámrétegbe, ha kullancs belefúrja magát, megdöglik tőle, mielőtt táplálkozni kezdene. Házi praktika nincs.
2012. ápr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,akkor beruházok valami ellenszerre :)
2012. máj. 2. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!