Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy a cicám...

Miért van az, hogy a cicám jobban szereti a tápot mint a frissen elkészített húst?

Figyelt kérdés
Vettem cicámnak csirke alsócombot amit elkészítettem neki, de sajnos nem eszi(nem fűszereztem, csak egy picit sóztam).Vegyesen szoktam etetni, reggelire főtt kaja, többnyire csirke húst,tojást,májat,halat szoktam adni, este tápot és laktózmentes tejet. Viszont az utóbbi időben csak tápot akar enni. Nem tudom,hogy mit raknak ezekbe a tápokba,hogy azokat jobban eszi mint a 100%-os húst, ráadásul emberi fogyasztásút. Tápnál a 80%-os csirkehús tartalmú Applaws ill. 60%-os Acana tápot adom.
2012. ápr. 25. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a tápok általában addiktívak, olyan szerekkel vannak kezelve, hogy az állatok ragaszkodjanak hozzájuk. (persze, hisz a gyártó érdeke az, hogy a tápot vedd meg a macskának, ne a húst) Voltak is már ebből botrányok, amikor kiderült, hogy a macska szabályosan függővé vált a táptól, de olyan is volt, ahol a tápban élénkítőszerek voltak, hogy a gazdi örüljön, milyen játékos cicája van.


A megoldás szerintem a tápok váltogatása. Én ezt akkor kezdtem el, amikor észrevettem, hogy a cicám kezd függő lenni. Eleinte fel volt háborodva, de aztán megszokta. Kicsit kiéheztettem, azaz nem kapott mást, csak a másik fajta tápot. Idővel megette. Onnantól megint kapott húst is.

Ráadásul így, hogy váltogatom, néha olcsóbb tápokat is meg szoktam venni neki, amiket itt nem divat adni a macskának, de teljesen jól elvan velük :) Ennek még a pénztárcám is örül :)

2012. ápr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az én cicámnál nem is függőség van bizonyos tápok iránt, mert több félét szoktam adni és nem válogat az olcsóbb és drágább tápok között. Szokott kapni olcsót is, csak mióta látom, hogy tápfüggő megveszem inkább a magasabb hústartalmút, gondolván, ha már csak tápot eszik, legalább egészségesebbet.
2012. ápr. 25. 11:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Van olyan cica aki nem szereti a főtt húst.Próbáld meg a nyerset.Bizony vannak olyan tápok amibe sok mindent beletesznek amitől függő lesz a macska,de ez az Acanáról nem elmondható.
2012. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Hát ilyet is ritkán hallok, már mint hogy valaki főz a macskájára.

Szerintem macskának macskaeledel, embernek meg a főtt hús. Nyers húst ne adj neki, férgesedhet tőle. Mi minden reggel nedves kaját adunk neki, Kite Kate vagy Whiskas alutasakos, attól függ melyik az olcsóbb. Szerencsére akcióban váltogatják egymást. Estére meg 35 gramm szárazat kap, muszáj neki speciális tápot adni, mert kizárólag szobában van és sterilizált, így direkt sterilizált macskáknak készített Friskies tápot kap. Ez jót tesz az emésztésének és megakadályozza a hugykövek kialakulását. Ez amúgy bevált recept nála.

2012. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vicuska87 ***** válasza:

Nyugi, az Én cicám is csak royal canin tápot eszik.

Alutasakost néha, abból a Felixet adj neki, mert az nagyon jó, és nem is drága!

A Whiskas=000!

Adj neki nyers pulyka mellet, vagy csirke mellet, had rágódjon rajta, az enyém kap mindig egy héten 2-szer.

Főzz neki csirke, vagy pulyka szívet is, és kockázd fel apróra, azt is imádni fogja!

2012. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:

Nekem is vannak rossz tapasztalataim és én sem értettem miért van az, hogy a macskák még a legrosszabb minőségű tápot is szívesebben fogyasztják, mint a húst, ami a természetes táplálékuk. Nyilvánvaló, hogy a gyártók tesznek bele olyan "kiegészítőket" amik nem a macska táplálását vagy egészségét szolgálják, pusztán azt, hogy falja a tápot.

A főtt húst az én macskám sem ette szívesen, annál inkább a nyerset. A tápgyártók persze szeretik azt híresztelni, hogy a macskának baja lesz a nyers hústól, de ha pár napra mélyhűtőbe rakod, akkor semmi baja nem lesz tőle. A csontok sem okozhatnak gondot, ha nyersen adod.

Mindezek ellenére én azt javaslom, hogy tápot is és nyers húst is adj neki, mert a tápokban megvannak a szükséges vitaminok is. Én úgy szoktam, hogy minden nap adok neki szárazat és még vagy konzervet, vagy valamilyen nyers húst(farhát, nyak, stb..).


A 4. válaszolónak:

Nyugodtan lehet neki nyers húst adni, csak előtte mélyhűtőbe kell rakni pár napra.

2012. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sózni nem szabad, úgy abszurd nem eszi meg.

Inkább próbálj átállni a húsokra, mert elvileg a macska ragadozó, és halála napjáig nem ehet csak tápot.

Az állatorvosok is a húst, nyers húst részesítik előnyben, tedd te is ezt.

Tudom, hogy drágább, de legalább megeszi.


U.i.: Ha épp nincsen hús otthon, vagy a mészárosnál nagyon drága, vegyél Klasszikus Füstlit, melegítsd meg a mikróban addig, amíg el nem kezd "fütyülni" a virsli. Aztán vágd fel egészen apró darabokra, hagyd kihűlni. Tedd neki újságpapírra. Ha nem tudja felszedni, próbáld meg kézből odaadni neki.

2012. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valamit biztos raknak a tápokba, mert el nem hiszem, hogy a tápot minden nap megeszi a normális neki leginkább megfelelő és összeállítottat meg nem. Tudom,hogy a cicák válogatósak és ha egyik nap húst kapott másnap már nem fogja megenni, de akkor a tápnál meg végképp így kéne lennie, hiszen annak mindig ugyanolyan íze van. Megpróbálom a nyers csirke húst, hátha....

2012. ápr. 26. 09:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nyerset ne adj neki. Lehetnek benne furcsa kórokozók. Különben az én macskám sem szereti s főtt hús. Viszont a tápokban benne van minden a MUSZÁLY ahhoz, hogy a cica egészséges legyen. Persze semmiképp ne vegyél neki Whiskast mert abban csak színagyag és adalékok vannak, tápértéke 0. Csak nézd meg, reklámoznak egy nagy zacskót, hogy csirkehúsos falatok és 4% csirke van csak benne.


Egyébként én a macskámat napi 3-szor etetem ( 2-szer kéne, de délben mindig levág egy hatalmas hisztit) reggel-délben szárazkaját ( Select Goldot) kap este pedig konzervet ( na ebben engedékenyebb vagyok és ehet isteni zacskós Whiskast, de szárazból semmiképp SE azt ).Makkegészséges. :)

2012. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen láttam,hogy a legtöbb cicatápba alig raknak húst,emészthetetlen gabonával viszont teletömik. Ezért adom Applaws ill. Acana tápot. Értem, hogy jó a táp, vitamin,ásványi anyagok és egyebek terén, de mégis elbizonytalanodtam: és a kérdésemet is ez irányba próbáltam terelni, hogy MI VAN BENNE, hogy hónapok után sem unja meg... ez nem fura??? Mert szerintem az! És én egyáltalán nem emberi kajamaradékokkal etetem, ami esetleg nem az ő igényeinek felelnének meg.
2012. ápr. 26. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!