Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell tenni, ha vemhes/szül...

Mit kell tenni, ha vemhes/szül a macsek?

Figyelt kérdés
Első nőstény macskám, terhes és hamarosan szül, hatalmas a hasa. Ott lehetek a szülésnél? Illetve mennyire lehet megfogdosni a piciket? Kell neki venni valamilyen különleges tápot, vagy fölösleges? Ha olyan helyre szül, ahova nem szeretnénk, el lehet költöztetni a piciket? Nappal vagy éjszaka szoktak szülni? A másik nősténymacsek nem fogja zavarni a piciket(ez a macsek, aki zavarhatja, elég kicsi macska, ahhoz képest, hogy valószínűleg meg van egy éves, nem is vemhes, elég félénk, szinte csak nekem engedi a simogatást)

2012. ápr. 27. 21:56
 1/9 anonim válasza:
Mi előtte kiraktunk neki egy dobozt, és nagyon okosan bele is ment.Szerintem ott lehetsz, de a kiscicákhoz csak azután érj miután kinyílt a szemük. Addig úgysem lehet nagyon cicázni velük :D Az egyik nappal, a másik éjszaka, ez nincs megszabva :) Nem hinném hogy zavarná, inkább segít neki vigyázni rájuk.:))
2012. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi.:) és az etetés? vegyek a Nyafinak külön olyan macskakaját, vagy nyugodtan adhatom neki, amit eddig is? Táp, néha húsmaradék, néha hal.
2012. ápr. 27. 22:12
 3/9 A kérdező kommentje:
nyafi=hamarosan szülő cicám :3
2012. ápr. 27. 22:12
 4/9 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan adhatod neki ugyanazt, csak figyelj oda, hogy mindig hozzájusson. Mi az akkor született kiscicánkat neveztük el Nyafinak mert olyan kis nyávogós volt :D
2012. ápr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én amikor kaptam a Nyafit, akkor neveztem el annak. :) szörnyű, mennyit nyávogott az édes.:)
2012. ápr. 27. 23:18
 6/9 cs.dóraa ***** válasza:

Én cicám 2napja ellett meg.ha jó a kapcsolatod a cicával akkor biztos igényelni fogja hogy segítsél neki lelkileg.

Ha látod hogy éppen szülni fog tedd a helyére és tarts ott,simogassad,nyugtatgassad.Én cicámnál így csináltuk,mert az ágyra fialt volna ha nem tartom a helyén.Lehet meg fog lepődni ha kibújik az első cica és elkezd nyávogni,ilyenkor nyugtatgasd ismertessed vele hogy az övé.Utána már minden jól fog menni.Éjjel vagy hajnalban szoktak általában fialni a cicák,enyém éjjel fialt.Azt olvastam hogy kölyök macska táppal kell a vemhes,szoptatós cicákat etetni.Sok sikert! :)

2012. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jó a kapcsolatod a cicával, akkor igényli a jelenléted, de segíteni csak akkor kell, ha valami gond van (pl. nem tépi fel a magzatburkot), de a cicák megoldják ezt ügyesen, ösztönből. :)

Az is lehet, hogy inkább szeretne elbújni, és csendben világra hozni a kicsinyeit (nálunk a cica éjjel a szekrény aljában szült, reggel meg csak lestem, hogy eltűnt a hasa, csatakos a hátulja, de hol vannak a kiscicák?! Hosszas keresgélés után találtam meg őket épen, egészségesen - azóta kaptak kosárkát és szépen kerekednek! :) )


Ha jó a kapcsolatod az anyamacskával, akkor gyakorlatilag rögtön engedi, hogy hozzájuk érj (nekem pl. muszáj volt a szekrényből kipakolni őket :) ). Először kicsit bizalmatlan volt, de azóta, ha kiveszek egy kicsit, odajön dorombolva az anya, és nem akarja visszavinni. Látja, hogy bízhat bennem, nem akarom bántani a kölyköt, és így fél nap után megnyugodott. (A család bármelyik tagja megfoghatja a pár napos kölyköket, nem bánja.)


Speciális étel szerintem nem kell, de azért ilyenkor többet eszik a cica, többet is iszik. Nálunk furcsamód nem fogadja el a "mamaszobában" az ételt, mindig jön a megszokott helyére enni-inni, addig a kicsiket otthagyja 10-15 percekre, félórára. Ők egymáshoz bújnak és alszanak, nyilván a maminak is kell a pihenő. :)


A másik nőstény valószínűleg nem fogja zavarni, de az anya ilyenkor bizalmatlan a többi cicával szemben! Nálunk az anyuka most a saját testvérével és anyjával is veszekszik, morog rájuk. A többi cicánk megnézte, megszagolta a kicsiket, de gondolom, érezték, hogy "rokonok", úgyhogy nem nagyon foglalkoznak velük. :) Szerintem más nőstény sem bántaná őket, max. kicsit bizalmatlan lesz velük.

2012. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Benti, vagy kinti cica?

A szülésnél szerintem ott lehetsz, de a pici cicákat ne fogdosd, ha csak nem életbevágóan fontos. Az anya cica ha nem érzi biztonságban a piciket, úgyis elköltözteti.

A másik nőstény cicád, ha tudod próbáld meg elválasztani az anyától és picinyeitől. Legalább aznap amikor szül.

Másnap megnézheted, hogy reagál az anya cica a másik nőstény jelenlétére. Ha fúj rá, akkor mindenképpen külön kellene választanod őket.

Párnap után ismét lehet próbálkozni.


Érdemes kölyökcicáknak való tápot adni az anyunak. Mindig legyen ellőtte friss víz, és olyan kaja amit szeret. Kedveskedj egy kicsit neki kedvenceivel. :)


Az én cicám 17.-én reggel szült/ellett.


Az első pici amikor megszületett, nagyon meglepődött, odajött hozzám és nyávogott. Odavittem a picijéhez, simogattam az anyukát, megszaglászta a picit, majd egyből tisztogatni kezdte. A pici pedig hihetetlen édesen, odabújt a cicire. xD Nem is gondoltam, hogy ilyen fürgék már születésüknél. :) Simogattam még egy kicsit a mamit, amikor láttam, hogy már minden rendben magukra hagytam őket. Persze nem mentem túl messzire, figyeltem hátha kell még segíteni. Még két kiscica született 1 órán belül, mind a kettő egészségesen. Segíteni már nem kellett, nagyon ügyes volt a mami.

Már a szemük is nyitva van pár napja, és csodaszépek.

Nagyon jó anyuka Evangeline! Büszke vagyok rá.


Azt elfelejtettem írni, hogy én a szekrényben csináltam neki jó puha helyet, amibe egyből beleszeretett. A szülés előtt fél-egy nappal állandóan ott pihent.

2012. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kinti.:) még mindig nem szült meg... egyre nagyobb és nagyobb a hasa.:)
2012. ápr. 30. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!