Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy lány cica ellés után...

Egy lány cica ellés után mennyivel tud/képes leghamarabb újra vemhes lenni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
sajnos 1 hónap múlva. tehát ivartalanítani kéne
2012. ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem, mert az állatorvos azt mondta, ellés után 6 héttel vigyük (a mostani piciket megtartjuk), de a cicám már kijár. Egy hetesek a picik.
2012. ápr. 30. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha még szoptat ne műttesd meg! Próbáld megakadályozni, hogy kijárjon! Velem is pont ez történt (már szoptatás közben kijárt) és nekünk is azt mondták, hogy 6 hetesen már meg lehet, úgyhogy megcsináltattuk, de nagyon nagyon begyulladtak a tejmirigyei a varrat mellett, és lázas volt a cica egy hétig...járkáltunk vele orvoshoz kétnaponta és az állatorvos is mondta utána, hogy ez azért történt, mert nem túl jó ilyen korán műteni (jobb lenne hónapokat várni szülés után), de sajnos nehéz megakadályozni, hogy kijárjon, ezért szokták kockáztatni.


Nem ijesztgetni szeretnélek, csak azért írtam le, hogy nehogy megműtsétek ilyen korán, mert nekem nagyon rossz élmény volt, és jó lett volna, ha az állatorvos figyelmeztet előre, hogy ez megtörténhet. Az én cicám már 6hete szült a műtétkor és mégis ilyen beteg lett. Még nem gyógyult meg olyankor teljesen a méhe, ráadásul a tejmirigyei tele vannak, nem tesz jó neki, hogy a hasát vagdossák, csúnyán begyulladhat a varrat.

2012. máj. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Addig amíg nem lesz ivartalanítva vegyetek neki ovaridot. Ez macskák számára kifejlesztett fogamzásgátló. Egy héten egyszer kell neki beadni fél szemet.

Ha megműtik a cicát sajnos sok állatorvos vagy elfelejti mondani, vagy az üzlet miatt dirrekt nem mondja :

Miután már nem hat az injekció, adni kell neki antibiotikumot. Ha szedi akkor tutira nincsen gyulladás. Persze ettől lehet kissé étvágytalan, de minden macskánál jelentkezik.

2012. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én tuti nem ivartalaníttatnám a cicám! Szegény! Én mindig gyógyszert adtam az előző cicusomnak első ellés után,kb 700.- volt,és kb.8 hónapig elég volt neki! Heti egy szem májkrémben,és nem volt problémás a beadás,megette simán! Évekig nem lett vemhes,viszont nem volt kedvetlen! Csak sajnos eltűnt! Valakinek útban volt az én nagy vadászom! :( Most is két lány cicám van,éppen most 1-én ellett az egyik 5 gyönyörű kiscicám lett! :) Nemsokára megyek is gyógyszert iratni neki,ha már nem szopiznak akkor szedetem vele!
2012. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hosszú távon a lehető legrosszabb ötlet a gyógyszerezés!!!!!

Utolsó legalább olvass utána milyen következményei vannak a fogamzásgátlónak!

Ám ha emlő ill. belső szervi daganatokat szeretnétek a macskának akkor csak nyugodtan. A jó indulatú cisztákból lesznek a rosszindulatú áttétes daganatok.....

2012. máj. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy elég jó orvost kérdeztem,semmi akadálya a gyógyszernek! Ugyanannyira káros,mint nekünk az anit baby,nekünk sincs tőle a világon semmi bajunk! Persze ezek kinti cicák,ha lakásban lenne gondolkoznék,de szerintem nem fektetném kés alá! Ja,és a szomszéd cica 13 éves,de mint egy kölyök fürge,játékos,egészséges gyógyszeres cica!
2012. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Én meg elég sok macska műtétjében vettem részt. Amelyeket gyógyszereztek elötte hosszú évekig azoknak tele volt cisztákkal a petefészke. Volt olyan is amelyiken már emlődaganat is kialakult.

2012. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!