Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszülés részletes leírása...

Macskaszülés részletes leírása, nyújtsak neki segítséget a szülésnél és hogyan vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kiscicám nemsokára (kb.1-2 héten belül) szülni fog. Most nagyon sokat dorombol, hangosan veszi a levegőt és sokat eszik (gondolom az idegesség miatt). A hasa is hatalmas és nagyon sokat szokott feküdni a földön vagy a szülőágyában.

2012. ápr. 9. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nincs is semmi baj.

Ha eljön az idő, hogy szül, akkor vagy megkeres téged és mutatni fogja, hogy kövesd, akkor igényelni fogja a jelenlétedet. De akkor se nyúlj a kiscicákhoz!


Ha viszont eljön az idő, és nem találod meg, ne ijedj meg. Ilyenkor alapból is nyugalomra van szüksége, és egy kint élő cica is egyedül megszüli őket.

2012. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Csak benti a cica?Maradj mellette segíts neki ha szüksége van rá!Tévhit,hogy nem lehet a kicsikhez nyúlni(idegen kicsiket meg nem kutat fel senki és tapogatja őket)Az a biztos ha bennt van a cica és ott ellik.Szülés jelei:nyugtalan,mászkál,elfekszik,liheg-szaporán veszi a levegőt és szemmel láthatóak az összehúzódásai aztán elfolyik a magzatvíz utána pedig jönnek a picik.Ha esetleg az anya nem bontaná ki a burkot akkor azt neked kell kézzel(körömmel szakítható)legyen tiszta rongy a közelben letörölgetni a kicsiket és steril olló a köldökzsínór elvágására(hasfaltól 2 cmre, elszorítva)Ha mindenki kibújt akkor anyuka alatt kicserélni a rongyokat tisztára és cicire rakni a kicsiket ha nem találnák meg maguktól.Azt feltétlen figyel,hogy a placenták is kijöjjenek.1 cica=1 placenta,ezt jó felírni is úgy a biztos illetve a kicsiket mérd le egy konyhai mérlegen és jegyezd fel a súlyukat aztán naponta mérd le őket,így tudod,hogy ki mennyit hízik átl.napi 10% a növekedés és első hétnél a súlyukat megduplázzák.
2012. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Juj, képzeld az én sziámi cicám pont ma 8 hetes terhes, már nagyon várjuk hogy végre eljöjjön a NAGY NAP. Nagyon sok könyvet olvastam, és olvasok ma is a vemhességről. Az interneten is keresgélhetsz, én sok mindent tudtam meg különböző oldalakról. E mellett nagyon sokat aggódok, mert a cicához képest akkora a hasa, hogy szinte már a földet súrolja. :D Érdemes előtte elolvasnod pár dolgot, arról is, hogy hogyan segíthetsz majd a cicádnak, ha valami probléma lép fel.

Sok siket neked és a cicádnak. :)

2012. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
A 3. vagyok! UI: Én azt olvastam, hogy ha az anya cica nem foglalkozik a kicsikkel, akkor egy érdes törülközővel a magzatburkot el kell távolítani, először az orra és a szája elöl, utána pedig az egész kiscicáról. Utána pedig rakd oda az anyához, hogy szoptathassa. Ha a cica nem lélegzik akkor csinálj úgy, mintha földhöz akarnád vágni ( ne olyan erősen fogd, és ne is gyengén, nehogy kicsússzon a kezedből ) és akkor a magzatvíz kijön a szájából és elkezd lélegezni. Ez elég furin hangzik, de megmentheted vele a cica életét. Ha utána se lélegzik, sajnos nincs mit tenni. :/ Amúgy nagyon ritka, hogy az anya nem foglalkozik a kicsikkel. Arra vigyázz, hogy a szokásos szülési fájdalmakat, össze lehet keverni a vészhelyzettel, úgyhogy érdemes erről részletesebben olvasgatni. UI2: Az én cicám is nagyon sokat dorombol most, pedig nem a a fajta, ha 2x hallottam ezelőtt, lehet, hogy sokat mondok. ÉS az ő étvágya is rendesen megnőtt. Mi kölyöktáppal etetjük, mert az írják, hogy az jó ilyenkor. :)
2012. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!