Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kezdjek hozzá a kiscicá...

Hogyan kezdjek hozzá a kiscicám megkereséséhez?

Figyelt kérdés

A 2 hónapos kiscicám már 3 napja nincs meg. :(

Bennt vannak a lakásban, de nap közben kiengedjük őket. Most is az udvaron volt a kiscica az anyjával meg a testvéreivel, de egyik pillanatról a másikra eltűnt! Kerestük az utcán, a ház körül, de nem találjuk, az anyja pedig fojamatosan nyávog, mert keresi.

Tudnátok valami tanácsot adni, hogyan kereshetnénk elő? :(


2009. jún. 23. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Egy okos kutyával!!!:) De most tényleg. Az én kutyumat megtanítottam a macskakeresésre. Ha azt mondom neki, Macska, Keresd!!! Már el is kezd szaglászni. És amit Ti emberek nem vesztek észre(pl.nyomokat) arra a kutyus egy szempillantás alatt rábukkan. Ha van a közelben kutyus és ismeri a kiscicát, ez talán egy jó módszer lehet. Ha nincs, fogalmam sincs, hogy lehetne rá találni....:(:)De érdemes lenne gyorsan megkeresni, mert nem sokáig lehet meg így egyedül........
2009. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
szia,szerintem arrafelé keresd,ahol az anyacica is keresi. ha nem akarod kiengedni az udvarból,akkor tegyél rá pórázt és menj vele,ő előbb megtalálhatja,mint te. sajnos így is nagyon kevés az esély,de szurkolok.
2009. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A kutyákat nem engedtük a cicák közelébe, mert elég vadak nem akartuk, hogy bántsák őket!

Az anyacica pedig a lakásban keresi őket, ha kirakjuk akkor is be akar jönni és benéz mindenhova ahol aludni/játszani szoktak. Az udvarról se megy el (a kicsik sem szoktak, lehet hogy ezért) csak a ház körül keresi.

Légyszi, ha eszetekbe jut bármi módszer még írjatok!! köszi az eddigi válaszokat is

2009. jún. 23. 19:23
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az interneten egy oldalon ird le a cica adatait meg a telefon számodat vagy az e-mail cimedet.vagy ugyanigy az utcán tegyél plakátot irj rá vmi ilyesmit hogy:eltünt a kiscicám 2-3 hónapos fekete-szürke(ez csak egy példa!)aki láta hivjon föl vagy irjon egy e-mailt!na?
2009. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ok, kiplakátolom, köszi az ötletet! De meg tudnátok mondani milyen helyekre rakjam azt ki? Egy kis faluban élünk! minden utcába tegyek egyet?


És egyébként szerintetek az előfordulhatott, hogy ellopta valaki? :S Csinálnak ilyet?

2009. jún. 23. 19:35
 6/15 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy valakinek megtetszett és elvitte, de ha olyan helyen laksz, lehet, hogy elvitte valami másik állat. Nálunk egy pici cicát egy nagy ragadozómadár vitt el. Nem akarlak elkeseríteni, remélem meg lesz a cicád!
2009. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ha csak "sima" házimacska, nem nagyon lopják el. Ha valami nemesebb, akkor már lehet. Szerintem minden utca elejére egy-egy plakát + a főbb helyekre (ha nem olyan nagy helyen laktok).
2009. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
jójó, köszönöm a segítséget mindenkinek!
2009. jún. 23. 19:58
 9/15 anonim ***** válasza:

Megvan a cicusod? :)

A két hónapos körüli kiscicák nem nagyon mászkálnak el egyedül az anyjuk nélkül....nekem ilyen a tapasztalatom. Messzire biztos nem, főleg mivel még nem ismernek mindent. Az egyik kiscirmink egyszer az udvaron volt a testvéreivel és az anyjukkal és elbújt az autónk motorházába:o! Ott csücsült csendben, még az anyja se kereste, csak az egyik testvére kíváncsiskodott és így találtunk rá:)

Szerintem biztos Te is megtaláltad már azóta, legalábbis remélem:)

2009. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsiként egyedül nem marad életben. Valószínű, hogy elütöte egy autó, bántották vagy a nagyobb állatok széttépték.
2009. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!