Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtunk egy kiscicát, mit...

Találtunk egy kiscicát, mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés

Kb. 1-1,5 hete találtunk egy kiscicát, kicsit le volt fogyva, de amúgy ápoltnak tűnt, átnéztem nincs benne kullancs. Elkezdtük etetni, reggelenként szoktunk neki macskakaját adni. Már a \'kerthez nőtt\' ez a cica, mert minden nap itt van, kb. egész nap:). Milyen időközönként és mennyi macskakaját adjunk neki?

A másik, az, hogy van egy homokozónk és abba szokta végezni a dolgát. Vettünk neki egy macskaalmot, beszortuk egy dobozba, és odaraktuk a homokozó mellé, és amikor megy végezni a dolgát akkor mindig átrakjuk az alomba, de sajnos mindig kiugrik belőle és átmegy a homokozóba... Mit lehetne ez ellen tenni?

Szerintetek beoltsuk? Mennyibe kerül egy komplett oltás?


Köszi a válaszokat

B.


2009. jún. 24. 10:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, h a macskakaja az 140ftos tescos konzerv amin egy kiscica van, csirkés-vadasos azt hiszem:)
2009. jún. 24. 11:00
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia ha ennyire hozzátok szokott akkor valószínű hogy vissza fog járni hozzátok és már van is egy cicátok

esetlek kérdezzétek meg a szomszédokat vagy hogy kinek voltak kiscicái hátha van gazdija és keresi őt

2009. jún. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az első oltás az 4000-5000 körül lesz. Benne van a kombinált oltás, a féreghajtó, és a bolhaírtó. Szerintem megéri. A következő oltás az első oltás után 10 nappal, és az a leukózis ellen lesz. Azt nemtudom, hogy mennyibe kerül, mert én szombaton viszem a leukózis ellen a kiscicámat. jah, és valszeg nem tudjátok majd "elküldeni", mert a cica érzi hogy megmentettétek az életét. Kötelességének érzi hogy veletek maradjon.
2009. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen oltassátok be, főleg ha udvaron van, mert ha találkozik egy beteg cicussal akkor bármit elkaphat, és gondolom nem szeretnétek hogy elpusztuljon.

Az alomra nekem az lenne a tippem, hogy a homokozóból egy kis homokot tegyetek bele, amire rápisilt-kakilt. (Elég undorító, tudom:-) ) talán ha érzi a szagát akkor legközelebb az alomba piszkít. (lehet hogy hülyeség, elsőre ez ugrott be:-) )

2009. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
és ha lehet ivartalanítassátok..vannak akciók is..
2009. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ránk nézve veszélyes ha nincs beoltva?

Mikor es mennyi kaját adjak neki?


Köszi az eddigi válaszokat!!

2009. jún. 24. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Rátok nézve nem veszélyes, de rá nézve nagyon veszélyes. :S

Én reggel és este szoktam a cicámnak adni két-két evőkanállal, és napközben kint van neki a száraz kajcsi, és víz... meg én tejport is adok neki (kifejezetten kiscicák számára), de ez nem létfontosságú

2009. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a Te helyedben letakarnám a homokozót, és amit az előttem lévő írt, hogy tegyél az alomba a homokból az is jó ötlet. De ennek ellenére takard le. Egyszerűen azért, mert a cicák imádják a tiszta friss homokot:)! Nem fogod tudni megakadályozni, hogy oda ne piszkítson! Hacsak nem szórod tele friss narancshéjakkal minden nap:D
2009. jún. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kajához annyit, hogy mindig legyen elérhető helyen neki száraz kajcsi vizzel . A cicák egész nap rájárnak az ételre és sokszor esznek keveset, ellentétben a kutyákkal akik meghatározott időben esznek napi 1-2szer.
2009. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!