Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 éves lány cicus ivartalanítá...

6 éves lány cicus ivartalanítása jár veszéllyel?

Figyelt kérdés

Édesanyámék most költöznek panelba.

Anno én a terhességem miatt nekik ajándékoztam a lánycicusomat.

Bár családi háznál volt, soha nem volt kint, olyan igazi benti cica volt.

Sajnos valahogy mindig úgy adódott, hogy nem lett kiivartalanítva (pénz, nem tudtuk a szállítást megoldani, stb...), és azt az évi 2-3 tüzelést nehezen de elviselte a cicus is és édesanyámék is.

Azonban most mindenképp szeretném kiivartalanítani, hogy ne "szenvedjen" szegény, na meg nagyon vad, és ez is bizti az én hibám és emiatt van.

Még egy kérdésem lenne!

Mit lehet tenni, hogy panelban ne ugorjon ki az ablakon?

Otthon szunyogháló volt feltéve, de az a régitipúsú műanyag, és mint egy denevér úgy lógott rajta néha.

A válaszokat köszönöm


2012. máj. 8. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Csak képzeld el egy pillanatra milyen lenne ha téged ivartalanítanának. Nem kötekedni, és szemétkedni jöttem, komolyan gondolj bele. Azt se tudná szegény hogy mi történik. Idegen emberek megfogják vizsgálgatják műtik. Szerinted ez milyen érzéseket okoz egy macskának ? Benned milyen érzéseket okozna ? Fizikailag is eléggé idős már szerintem egy 6 éves macska. Az én javaslatom az hogy hagyd élni békében. Persze ez nem kötelező, csak egy tanács volt.
2012. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké oké értem én, de azt mondják sokkal nyugodtabb lenne, és szegényke tényleg üvölt tüzelés alkalmával. Ezt gondolom nem kell elmesélnem annak, aki már látott tüzelő nőstény macskát.

Mindenképp orvossal fogok konzultálni, mind a korát illetően is, csak gondoltam várok véleményeket.

Ez is egy. Köszönöm

2012. máj. 8. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Most nagyon okosat mondtál első -.-

Egyértelmű hogy ivartalanítsd számos betegséget megelőzhetsz vele,cicádnak is jobb lesz,benne nincs az az érzés hogy kiveszik a méhét,nem lehet gyerekem,stb...

Ablakot meg sose hagyd nyitva felügyelet nélkül,mert én cicám anno a 4.emeletről esett ki mert el akart kapni egy madarat :( Hál isten hamar befogták,mert fajtatiszta perzsa volt de ez csak szerencse kérdése volt!

2012. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vicuska87 ***** válasza:

Elviszed az orvoshoz, és ő megmondja, hogy ivartalaníttatható e, nincs e valamilyen szervi elváltozása!

És természetesen ivartalanítsd, ha tudod!

2012. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Itt véleményt kértek.

Szóval nem értem a kedves második válaszoló miért pontoz le.

De mindegy.

Én felpontozlak, hátha tanulsz belőle.

Üdv: első

2012. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp műttessétek meg! Nagyon nagyon nehezen fogja viselni a cica a panelt még így is! Nem csak azért, mert az egész ház nem fog aludni a sírástól, ha tüzel, de talán a cica is nyugodtabb lesz picit. A természetét meg fogja őrizni, nekem már hét éves volt az egyik lány cicám, amikor megműttettük és nem változott egyáltalán, az állatorvos sem mondott semmi olyat, hogy túl öreg a műtéthez, szerintem nincs korhatár. Arra figyeljetek, hogy a konyhai felső kicsi bukóablak ne maradjon picit se nyitva, mert nekem meg ott esett ki ez a cicám a hatodikról még fiatal korában (túlélte, mert tél volt és hóra esett) De attól is függ, hogy mennyire ügyes, ennek a macskámnak az anyukája anno pl az erkély peremén gond nélkül átugrált a szomszéd erkélyére hat emeletes magasságban (több szívgörcsöt hozva rám), olyan jó egyensúly érzéke volt, de a lányát nem lehetett semmilyen ablak közelébe engedni, annyira szerencsétlenke volt, pl az asztalt is eltévesztette néha, ha fel akart ugrani (ő esett ki a bukóablak alatt)
2012. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Első!

Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2012. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap beszéltem az állatorvossal, mindenképp a műtétet javasolta. 15 ezer maga a műtét, aztán még fájdalomcsillapító meg társai. Hát ez nem kevés pénz, de félre teszem rá a pénzt.
2012. jún. 2. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!