Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk a cicussal?...

Mit csináljunk a cicussal? (többi lentebb. )

Figyelt kérdés

Kaptunk egy cicust. Körübelül egy éves lehet, ahonnan hozták, ott se tudták pontosan megmondani, mert úgy találtak rá. Nem a legkedvesebb sorsú cica: kutyatámadás érte, egyik bordája megrepedt, az egyik fülecskéjének pedig hiányzik a hegye. Félős kis cica. Körübelül fél hónapja van itt a cicus.

Elég félős, és ezzel szeretnénk valamit kezdeni. Közelíteni felé nem lehet, mert elszalad, amikor nagy nehezen hagyja magát (NEM kényszerítem rá! Leülök mellé, ott marad, babujsgatom) , és megsimogatom, akkor engedi magát, dorombol is, bújik. Kimegyek 3 percre, vissza jövök, vissza akarnék ülni mellé, de úgy viselkedik velem szemben, mint egy idegennel. Megint megijed, és elszalad.

Tudom, hogy fontos a türelem, és lehet, hogy majd magától oda jön hozzánk...? De hogy lehet vele fejleszteni a kapcsolatunkat...? Sajnos még nincs ilyenben tapasztalatom. Aki tud segíteni, annak megköszönöm.


2012. máj. 10. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a 2. cicám, mikor idekerült. Utcára dobta a "gazdája", nem engedte vissza, gondolom jól bele is rúgott néhányszor. Szóval: egy hétig az ágy alatt lakott, mire először előbújt. Utána is hónapok teltek el, mire odajött és nem törpölt vissza az ágy alá, mikor meg akartam fogni. Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy ül az ölemben :) Tudom, hogy nehéz lesz, de csak az idő fogja meghozni a barátságot, ha..... Mert van még egy, szintén mentett cicám, ő egyáltalán nem ül az ölembe. Simogatni lehet, amíg el nem zsibbad a kezed, de csak úgy, hogy mellette ülök. Így fogadtam el, nincs mit tenni.
2012. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Két hét még nagyon kevés idő, ha azt sikerült elérned ennyi idő alatt, hogy megengedi, hogy simogasd és még dorombol is, akkor pár hónap alatt rájön, hogy benned megbízhat és nincsenek hangulatváltozásaid (az előző gazdája lehet, hogy néha simogatta, néha megütötte, sokan csinálják ezt, még gyerekekkel is - és természetes, hogy sok időnek kell eltelnie, mire megtanulja, hogy nem minden ember ilyen kiszámíthatatlan)
2012. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni:

[link]

2012. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!