Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyik kiscicám miért az...

Egyik kiscicám miért az ágyunkba pisil?

Figyelt kérdés
Van egy cicamamánk 5 kicsi cicával, mind nagyon ügyesen az alomba végzi a dolgát, de a legkisebb (kislány) cica folyamatosan az ágyunkba pisil. Már megvettük azt a hiperszuper macskavizelet tisztítót amit legjobban ajánlanak, de ismételten odapisilt. (mert ugye hallottuk, hogy mivel a cicának igen jó a szaglása, megérzi a tisztító szeren keresztül is az előző "művét", és ugyanoda pisil, ez a szer pedig teljesen megszünteti a szagot)Szóval nem tudom mit lehetne tenni a kicsivel, hogy az alomba végezze mint a többi. (alomtálca állandóan tiszta)Köszi a segítő válaszokat!
2012. máj. 10. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
A cicák tudják hogy az alom a legjobb nekik. Nem rég nekünk is volt egy hasonló problémánk, amikor a cica mindent összepisilt. Elvittük dokihoz mondta hogy ez valamilyen betegség jele (nálunk felfázás volt és az abból adódó húgyhólyag hurut, és később véres is lett a pisi) de az is szóba jött hogy lehet vese kő vagy vese homok ami főleg a fiú cicáknál nagyon gyakori mert hosszú a vesevezetékük. ekkor a cicák érzik hogy valami baj van és máshova kezdenek pisilni hogy jelezzék a bajt (igen tényleg ilyen okosak) nálunk miután a betegség megszűnt nem volt baja az alommal.
2012. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor bepisil az ágyba, szórjál rá az alomból, azzal itasd fel! Ezt a pisis almot tedd az alomtálcába (meg frisset is), hátha legközelebb odatalál! Ha mindig tiszta az alomtál, nem jön rá, hogy neki oda kellene végezni a dolgát.
2012. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vesehomok, vesekő, húgykő, vagy hasonló még nem valószínű kölyökcicánál.

De a "felfázás" lehetséges. Azért írom idézőjelben, mert ők igazából nem felfáznak, hanem begyullad a húgyhólyagjuk. Csak ztért nevezik így, mert hasonló tünteket okoz, mint az embereknél a felfázás.

Sajnos túl sokat tudok a témáról, mert az egyik cicám húgyköves, a másiknak pedig fél éves rendszerességgel hólyaggyulladása van... :(

Ezt onnan ismered fel, ha a cica nem mindig rendes bő vizeletet ereszt, hanem itt-ott apró pisipöttyöket hagy. A sok próbálkozás közben meg néha ugye jön a rendes pisi is. Emellett azért alomra is el szoktak menni, a nagy dolgot ott intézik.

Ha simán csak az ágyrapisil, arra ötletem sincs mi lehet. Fura, mert az anyukájától, meg a testvéreitől nem ezt látja. Lehet hogy érdemes megkérdezni egy dokit.

2012. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én is egyet értek az előttem szólóakkal.


1.) Betegség

2.) Még nem szokott alomra

3.) Lehet, hogy még olyan kicsi, hogy nem tudja magát "kontrollálni"

2012. máj. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Légy türelemmel,menni fog neki is az alomba járás :)Ha rajtakapod akkor rakd bele az alomba!Ami j dolog még,hogy az alomtálba mindig legyen egy kis pisi,hogy érezze,hogy oda kell végeznie a dolgát.Ha kell akkor helyezz több alomtálat el a helyükön.


Mennyi idősek a picik?


Aki vesehomokot meg vesekővet írt annak gratulálok ugyanis egy éppen szocializáció alatt lévő kölyökről van szó ahogy olvasható a kérdésben is.

2012. máj. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Marczi ***** válasza:

Az enyém ugyan nem az ágyba, de sokmindent összepisilt. Kis időbe tellett, amíg rájöttem:

Így jelezte, hogy neki már nem felel meg az alom minősége - cseréljem komplett.

Azóta már én is tudom, mikortól nem felel meg a minőség, és amióta automatikusan cserélem megszűnt a pisiprobléma.

2012. máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon hamar kezdődött a vesehomok probléma, ha érzékeny a cica veséje akkor nagyon hamar is kialakulhat, nekünk is speckó tápot, vitamint kell vennünk mert annyira érzékeny.
2012. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenkié hasznos volt. :) Jövő héten visszük dokihoz őket, most érték el azt a kort(7 hetesek most) Örülök, hogy nem kaptam senkitől leoltó választ, hogy miért "szülesztem" a macskát. Rövid történetként: a mama cica(fél maine coon) pocakosan jött hozzánk, valószínű kidobták a pocia miatt. Nálunk fialt 5 gyönyörű kiscicát, szép hosszú szőrűeket. Most visszük majd el orvoshoz őket oltatni, a mama cicát meg oltatni-ivartalaníttatni. Mondani fogom a dokinak ezt a dolgot is, majd mond rá valamit. Köszi még egyszer a válaszokat nagyon jó ötleteket tippeket adtatok, köszi :) majd jelentkezem az eredménnyel:) Mindenkinek szép napot:)
2012. máj. 11. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!