Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Garasone macskanáthára?

Garasone macskanáthára?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 2 darab 1 hónapos kölyök cicánk, akiknek egy hete elkezdett szürkés színű váladék folyni a szemükből. Először kamilláztam 4-5 napot, de nem javult az állapotuk. Ezért elvittük őket az állatorvoshoz, aki megállapította hogy macskanátha és felírta a Garasone nevű szemcseppet. El is kezdtük a kezelést (ma), de a mellékelt beteg tájékoztatót elolvasva látom, hogy ezt nem is kifejezetten háziállatok számára gyártották. Ez még nem is lenne probléma, gondolom attól még lehet hatásos, de ez a készítmény meggyógyítja a magát a betegséget is, vagy csak a szemeikről viszi le a gyulladást? Nem kellett volna külön gyógyszert kapni a macskanátha ellen is? Mit tehetnék még hogy minél gyorsabban meggyógyuljanak?

2012. máj. 11. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ciloxant használnék a gyulladt szemre.A macskanáthát nem lehet csak egy szemcseppel kezelni,kellett volna kapniuk szurit vagy szájon át antibiotikumot.Van egy nagyon jó szirup macskáknak ami nem vágja tönkre a bélflórájukat igaz drága de hatásos.Szerintem nézesd meg a kicsiket egy másik orvossal is,mert ezzel a kezeléssel a gyógyulás elég nehéz.
2012. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Ha nem javulnak hamarosan, akkor mennek másik orvoshoz. Pedig azért vittem ide a kicsiket, mert az intézmény neve Kisállat klinika, az egyetlen olyan állatorvos aki csak kisállatokkal foglalkozik a városunkban. De igazából meg sem vizsgálta a cicákat, 2 percig voltunk bent, megmutatta a szemcsepp használatát... És csak a vizit díj volt 1000 Ft. Ja és a gyógyszert is a 2x-es árért vettük -.-
2012. máj. 11. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!