Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak könnyezik a szeme...

A cicámnak könnyezik a szeme és tüsszög, mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam egy kb 5-6hetes kiscicát, tüsszög és nagyon könnyezik, ez mitől lehet és mit tudok vele csinálni?kamilla tea jó lehet rá?
2009. jún. 25. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Orvos!

Ez valószínűleg macskanátha lesz, kiscicákra elég veszélyes.

2009. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sürgősen állatorvos!! Egy ismerősöm cicájánál is ezek voltak a tünetek, és nem vitték orvoshoz és belepusztult a cica!!!!
2009. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Addig azért adhatsz kamillát, (a szemét is töröld le vele)negyed kalmopyrint vagy aszpirint és mézes tejet.

Fel fognak hördülni a macskatartók, de anyukám így kikezelte a macskánkat, pedig a faluban a macskakollégák 90%-a eltávozott (a betegek közül) boldogabb vadászmezőkre.

Kezet mossál utána!

2009. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Emigy jatekos, tehatnem latszik rajat h valami baja lenne, mert akkor sztem le lenne torve..de elenkezoleg jatekos...talan az orvos a legjobb megoldas..koszi a valaszokat..
2009. jún. 25. 20:07
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is megfázott tehát macskanátha. Mi tavaly kamillateás zsepit raktunk rá és állandóan törölgettük és egy héten belül meggyógyult. Ha ez nem válik be fordulj vele állatorvoshoz, hogy megvizsgálja, de állatpatikába is kérhetsz neki való gyógyszert. Mondjuk ezzel az a baj, hogy még elég kicsi szóval nem biztos, hogy lesz neki. Sok sikert!!

12/L

2009. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A macskanátha nem megfázás, hanem fertőző betegség. Oltani lehet ellene a macskát, ha nincs oltva, akkor kezelni kell.
2009. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban macskanátha. Én pénteken hoztam haza egy kismacskát, ugyanezek voltak a tünetek. Evett rendesen, ugrált, játszott, de tüsszögött, és csipás volt a szeme. Szerencsére jött egy macskás ismerősöm vasárnap, és diagnosztizálta, én nem gondoltam semmi veszélyesre.


Az állatorvos 2 injekciót adott neki 2 nap különbséggel, meg szemcseppet.


A kezeletlen macskanáthába valóban belehalhat a kismacska, de ha időben kezelik, akkor meggyógyul.

2009. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Macskanátha!!!

Azonnal orvos!

Fertőző!!!

2009. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is nemrég hoztam el az új kiscicámat, és ugyan ezek voltaka tünetek. El is mentünk dokihoz. Valóban náthás volt, de nem macsakanáthás. Ők is meg tudnak fáni Simán csak megfázott. Kapott szemcsepet a csipázásra, melegben volt, és meg is gyógyult 4-5 nap alatt. Tehát nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, de mindenképpen el kell vinni dokihoz, mert benne van, hogy mégis...
2009. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azert az emberre nem fertozo, ugye??
2009. jún. 27. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!