Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacica érthetetlen félelme,...

Szobacica érthetetlen félelme, mitől stresszel?

Figyelt kérdés

Tapasztalt állattartók és macska gazdik segítségét szeretném kérni.

Van egy 9 hónapos ivartalanított kandúr szobacicám (világ életében szoba macsek már a születése perce óta).

Hetek óta olyan probléma van vele, hogy a legkisebb zajtól is sokszor összerezzen, mint amikor először hoztam haza a számára idegen környezetbe. Eddig sose volt ilyen gond vele, teljesen nyugodt cica volt. Amikor magamhoz vettem akkor fél nap alatt teljesen megszokott, könnyen ment neki az alkalmazkodás.

A fürdőben van kezdetek óta az alom, amit használ de oda is lapos kúszásban megy be mióta ez tart és csak akkor szánja rá magát, amikor már nagyon muszáj neki (van, amikor annyira siet, hogy el se ássa maga után a terméket). Sokszor elindul befelé, de fél után meggondolja magát és visszarohan vagy ha akármilyen hang is hallatszik.

Számtalanszor végignéztem a fürdőt, hátha valami el lett mozdítva, vagy oda lett rakva valahova és attól fél, de minden változatlan és ugyan olyan. Ha kezembe viszem már a fürdőszoba ajtónál megfeszül a macska és menekülni akar.

Szerencsére emiatt nem végzi máshova a dolgát, de zavar a frusztráltsága.

Eleinte azt gondoltam valami baja lehet, de minden másban rendesen viselkedik: nem lehangolt, játékos, dorombol, eszik/iszik rendesen, bújik (úgy alszik bárhol, hogy mutatja a hasát, kinyújtja a lábait, tehát a biztonságérzete ilyenkor megvan), bogárra vadászik mióta megjöttek a jó idők.

Soha nem ütöttem meg se én, se a családi többi tagja, hímes tojásként van vele bánva még leszidva se igen volt, mert nem igen kellett mert jó macska. Tehát érthetetlen, hogy hirtelen a semmiből mitől kezdett el félni.

Nem tudom mit tehetnék, nem akarom, hogy lelki beteg legyen a macska a folyamatos stressztől, meg nekem se jó látni, hogy összerezzen a hangoktól.

Van valakinek valamilyen tippje, ötlete?



2012. máj. 12. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, mintha a saját cicámról olvastam volna ezt a bejegyzést. Szerintem a cicád egyszerűen ilyen típus, én azt hittem, hogy a mi macskánknál félősebb, gyávább cica nincs a világon. Ha a férjem tüsszent, szegény elrohan az ágy alá ijedtében, ha szól a kaputelefon, vagy valaki csönget, mintha ágyúból lőtték volna ki, úgy menekül. Van, hogy jobban fúj kint a szél, akkor is összerezzen, szóval szerintem egyszerűen ilyen félénk és óvatos típus. A mi cicánk kölyökkora óta van velünk, soha nem bántottuk, sokat foglalkozunk vele, mindene megvan, ő is játékos, dorombol, bújik, egészséges, de minden hangra megijed.
2012. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel eddig nem volt ilyen így valaminek ki kellett váltania. Szerintem valami hangot hallhatott amikor épp ott volt, és attól ijedt meg. Nagyobb csattanás, vagy durranás.
2012. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a fürdőszobában megijedt valamitől, talán hirtelen beindult a centrifuga a mosógépben, amikor épp a dolgát végezte. Vagy ha régi fajta mosógépetek van, lehet, hogy meg is ütötte, ahogy elkezdett ugrálni. Tegyétek neki nyugisabb helyre az almot.
2012. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszotokat!

Eddig egyáltalán nem volt félős, akkor is nyugodt szívvel bement, ha ment a mosógép és épp centrifugázott, ami elég hangos szokott lenni. Nyugodtan beslasszolt közben, elvégezte dolgát és kijött.

Most meg....


Nem tudom mitől ijedhetett meg, mert tényleg annyira nyugodt volt, hogy még április elején a hatalmas villámlások és dörgések -amikbe beleremegtek a falak- se izgatták.

2012. máj. 12. 21:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy máshova nem tudjuk tenni az almot, max a konyhába, de oda meg higéniai okokból egyértelműen nem szívesen. Meg ott folyamatos a járkálás, nem tudná nyugodtan végezni a dolgát (amúgy panel lakás).
2012. máj. 12. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:

A WC-be nem tudjátok betenni? (már ha külön van és nem a fürdőben, mert akkor tárgytalan) Nálunk pont elfér az alomtálca a WC mellett, az ajtó aljába vágtunk egy "kiskaput", ott jönnek-mennek.

Nem épített be esetleg valamelyik szomszéd elszívó ventillátort a szellőzőbe? Nálunk pár hónapja valaki berakott, eléggé lehet hallani,mikor működik.

2012. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szellem
2012. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

22:22-es: Sajnos nem megoldható, mert külön van. Lyukat meg nem tudunk vájni az ajtóba. De ha még igen is, nem menne be, mert onnan mindig is ki volt tiltva, így nem merne bemenni.


Hangra én is gondoltam, hogy hátha csöpög a csap és az nem tetszik neki, vagy ilyesmi, de semmi nincsen.

2012. máj. 12. 22:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Helyismeret nélkül nehéz találgatni, és lehet hülyeséget mondok, de nem csapódhatott rá víz bent? vagy nem léphetett bele? esetleg valami újfajta tisztítószer, vagy valami erősebb szag? Az előszobába nem tudjátok kitenni a tálcát? ha valamitől ennyire frusztrált, biztos megnyugtatná, ha nem kellene bemennie. Nincs valami amit néz, miközben lopakodik?

Amúgy egyetértek előttem szólókkal, valaminek ki kellett váltania és erre kellene rájönni.

2012. máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!