Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A rex macskának és az orosz...

A rex macskának és az orosz kék macskának hullik a szőre?

Figyelt kérdés
macskát szeretnék, de allergiás vagyok a macskaszőrre így láttam hogy ezek a macskák hipoallergének. ez azt jelenti hogy hullik a szőrük csak nem iritál vagy nem is hullik a szőrük?
2012. máj. 16. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Az oroszkéknek hullik elég rndesen a szőre a rexet nem tudom.Látogass el tenyészetekbe és próbáld ki,hogy beallergizálsz e rájuk.
2012. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2012. máj. 16. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Te valamit benéztél, egy hipoallergén macskafajta van, az pedig a norvég erdei macska. Állítólag nem is a macska szőre az ami allergizál, hanem a nyála. Tehát hiába kopasz a rex macska, ugyanúgy nyalja magát.
2012. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
viszont az interneten ezeket a macsekokat hívják hipoallergénnek.
2012. máj. 16. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Két fajta allergia van. Szőre- erre ajánlják a szfinxet és nyálra- erre pedig a szibériai macskát.

Kellene egy vizsgálat, vagy látogass el egy tenyészetbe, hogy egyáltalán melyik típusú allergiád van. Ne utólag derüljön ki!


Rexek közül melyik típus?

2012. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a szibériai macska nekem nagyon tetszik. szerintetek neki is nagyon hullik a szőre? amúyg szerintem a szőrükre vagyok allergiás ezelőtt pár éve kimutatták. mert egyszer voltam egy ismerősömnél és betakaróztam egy oylan pokróccal amin azelőtt macska volt és televolt macska szőrrel és elkezdtem könnyezni. a szibériai macska bírja a meleget?
2012. máj. 16. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Na ideje tisztázni valamit.Az alergiás tüneteket nem a szőr váltja ki hanem egy protein aminek a neve Fel d 1.Ezt a macska fagyúmirigye állitja elő.A vizeletébe és a nyálába található meg.Az orosz kéknek a fagyú mirigye nem termel olyan nagy proteint mennyiséget mint a többi macska.A kopasz macskát is tarthatsz mivel ez a protein a szőrön marad meg illetve az alomba de nem hiszem hogy az alomhoz hozzá dörgölöznél.
2012. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen köszönöm a részletes tájékoztatást én is utáan néztem az interneten és oylan nincs hogy külön lehet valaki allergiás a nyálra és a szőrre is.:))
2012. máj. 16. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!