Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek bántaná a 1,5...

Szerintetek bántaná a 1,5 éves a macskánk az új kiscicát?

Figyelt kérdés
Van már egy másfél éves macsekunk, kandúr, de szeretnék még egyet. Szerintetek bántaná a nagymacska a kicsit? Jól kijönnének egymással? A kicsi is kandúr
2012. máj. 17. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Óvatosan kell őket összeszoktatni. Először a kicsit különítsétek el úgy, h ne is lássák egymást. Egy-két nap alatt megszokja a szagokat, hangokat. Után felügyelet mellett egyre hosszabb és hosszabb időre együtt hagyhatod őket.
2012. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekünk van egy 4,5 éves lánycicánk,ideiglenesen volt nálunk egy fél éves kandúrka,hát nem bántották egymást,de ment a fújás,morgás,kergetés...a saját cicám nem jött ki enni,WC-re,nem használta a bútorát,annyira be volt tojva...szóval sajnos nekünk nem ment annyira jól.....
2012. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Ez egy jó kérdés. Most, hogy itt írom a választ az egyik cicám, éppen itt sündörög, és nyomkodja az orrát az enyémhez, így elnézést, ha mellé ütök:)) Na, elintéztem a kis kotnyelest:) Lesöpörtem az asztalról. Szóval, 4 cicám van. A legidősebb cica /kandúr/ 2004-ben került hozzánk a lányom jóvoltából. Akárhogy is számolom, 2010-ben ő már elég idős macseknak számít. 2010-ben találtam egy pici kis cicát, akit befogadtam, és felneveltem. Ha hiszed, ha nem, ez a kandúr, 2 nap alatt megkedvelte a kis picurt. Sőt a másik 2 cicám is. Egyáltalán nem volt gond a cicák összeszoktatása. Talán azért, mert nálam a cicák annyira kötődnek hozzám, hogy - idézem az egyik humorista Nagy Bandó András szavait az egyik jelenetből - mi már fél szavakból is megértjük egymást. Szóval, ezzel azt szeretném mondani, ha a cica kötődik a gazdihoz, akkor a gazdi hozhat a házhoz 101 kiscicát, a macsekok tolerálni fogják. Fordított esetben ez nem jellemző. Tudom, most sokan azt mondják vagy gondolják, na álljunk meg egy szóra! Tőlem aztán megállhat mindenki, én a tapasztalatomat írtam le, nálunk ez így működik. Én a cicákkal olyan kapcsolatban vagyok, hogy nálam nem gond egy iciri-piciri kis cica befogadtatása az idősebb cicákkal. Szívből kívánom neked, ne legyenek gondok:)) Üdv. további szép estét, szép hétvégét.
2012. máj. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!