Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi kell egy kiscicának?

Mi kell egy kiscicának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyukámnak fogok vinni egy kiscicát egy ismerősömtől, de néhány napig nálunk lesz. Nekünk van két kutyánk, ami miatt a cica addig a lakásban lenne, és csak felügyelettel engedném ki a kertbe a kutyák közé (egyébként nincs bajuk a macskákkal, de azért jobb az óvatosság). Esetleg a lakáson belül egy boxba be lehet tenni, míg nem vagyunk otthon, hogy ne pisiljen/kakiljon össze mindent, és ne essen baja (kb. 3 órát lenne így bezárva egy nap)?

Egy kiscicának mennyi mozgásra van szüksége egy nap és mennyi, milyen ételre/italra?

Ha az udvarról viszek be neki homokot egy dobozba, akkor az jó macskaalom helyett? Ha nem, milyen almot vegyek neki?


Kérlek írjátok le, mire lesz szükségem, hogy a kiscica jól érezze magát nálunk a pár nap alatt! :)



2012. máj. 24. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Kérdés, hogy mennyi idős a macska?

Ki a kertbe én nem engedném, huss elszalad, aztán bottal üthetitek a nyomát.

Nehogy órákra bezárd egy boxba... Akkor inkább az egyik helyiségbe, mondjuk a fürdőbe, azt könnyű feltakarítani, ha mégis baleset lenne, persze ettől függetlenül legyen neki alom.

Italnak vizet kell adni, ételnek jó minőségű tápot, vagy főtt husit (csirke, pulyka), esetleg alutasakosat.

ALomból ami eddig nekem legjobban bevált, az az Aldis Shah. Nagyon jól csomósodik és szagmentes.


De igazából a legnagyobb kérdés,hogy mennyi idős a cica. Legkorábban 10, de inkább 12 hetes korában lehet leválasztani az anyjától. Ekkor még bőven szopizik a rendes étel mellett, szóval kínzás lenne előbb elvinni. 4-6-8 hetesen el ne válaszd őket egymástól! MÉg akkor se, ha gazdi már nagyon túl akar adni rajta!


Másik: édesanyád biztosan akar és tud majd gondoskodni róla? Egy cica 20 évig is elélhet, eddig kell neki biztosítani az oltásokat, almot, ételt, orvosi kezeléseket, kaparót és persze a szeretetet.

2012. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod!


A kertből nem fog tudni megszökni - még a kutyák sem tudnak, 2 méter magas téglafal veszi körbe a telket mindenhol, és tömör, dupla kapu van, két kapun egyszerre kizárt, hogy át tudjon szökni. Vagy a macskák ilyen kis korban tudnak téglafalat mászni? (Le van vakolva, sima felületű, nincs mibe kapaszkodjon.) Van két fűzfa a kertben, amin kijuthat, de ilyen pici cica tud olyan gyorsan fára mászni, hogy ne tudnám közben levenni, ha a sarkában vagyok folyamatosan?

A cica most 10-12 hetes, és kb. 2-3 hét múlva engedik elhozni (oltva lesz).

Anyukám természetesen ivartalaníttatni fogja, és az oltásokat is mindig meg fogja kapni a cica, esetleges szükséges kezeléseket, ha beteg lenne, stb. Neki nem első cicája lesz, és tudja, mit vállal, de mivel én kutyás vagyok, nem értek a macskákhoz, ezért kérdezlek benneteket (anyu messze lakik és elromlott a telefonja, nem elérhető jelenleg, de időben szeretnék beszerezni a cicának mindent itthonra)! :)


Akkor a boxba nem zárom be

2012. máj. 24. 11:01
 3/12 anonim válasza:

Szia!

Hát, hogy a kutyák miatt nem engeded ki, az természetes.

Ha nem vagytok otthon ne zárjátok be, mert az a több óra...lehet kárt tenne a picurkába. vegyél neki almot...a mi kiscicánk mikor hozzánk kerül 2 hónaposan kb...elsőre belepiszkított, már egy év telt el, de még egyszer sem piszkított, mellé, csak amikor már sok kaki, pisi van az alomba akkor nem fog belepiszkítani.

Kaja: mennyire pici a cica? Nekünk mikor kicsi volt akkor kölyök cicának való alutasakosat vettünk, meg száraz tápot, ami tejes falatokkal van teli. nagyon ette és szép mozgékony cica lett belőle. Száraz táp az mindig volt előtte, mert ha éhes akkor tudjon pár falatot enni. A nedves kaja ne legyen kint órákig, mert az állott kaja sok baj okozhat, inkább egy két kis kanál ha éhes...víz legyen előtte, nem tudom pontosan de azt hiszem a tej ilyenkor nem tesz neki jót tehát csak tiszta víz.

Nem baj ha nem vagytok otthon, hogy egy kis labdát vagy fonalat ledobtok neki, mivel amíg pici nagyon játékosak, és nehogy a függöny bánja amit nem baj ha egy picit feljebb raktok, hogy ne érje el. Meg ha túlzásba akarom vinni, vagy féltitek a kanapét...azt is le lehet takarni a szőr miatt.

Hirtelen ennyi jut az eszembe.

2012. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kijelölünk neki egy helyiséget, ami lehetőleg cicabarát. :)


Anyu biztos, hogy felelősségteljes, szerető gazdija lesz a cicusnak, de én, amíg ideiglenesen nálam van, szeretném, ha mi nálunk is jól érezné magát a pár nap alatt, ezért kérdezem.


Nagyon köszönöm a segítségedet! :)

2012. máj. 24. 11:04
 5/12 A kérdező kommentje:
3.! Köszönöm neked is a hasznos információkat! :)
2012. máj. 24. 11:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy aranyszabály: Kiscicát ne vásárolj, egymagában. Nagyon kell a társ nekik. Nincsen belőlük semmi, ha maguk vannak. Tapasztalat
2012. máj. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Én Whyskas macskakaját adok neki ,azt szerintem minden cica megeszi . vegél neki direkt kiscicáknak kialkotott csomagot . Szerintem hagyd bent a házba! Vegyél neki macskaalmot , Wc -t . Az enyém egyből beleszokott :)
2012. máj. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Néhány napig lesz nálunk (1-2, talán 3), nem igazán akarok nagy beruházásokat fordítani rá lehetőség szerint.. :)


Ezért kérdezem, hogy milyen megoldások jók a cicának, hogy jól érezze magát, de nekem sem kelljen komplett macskás felszerelést vásárolnom... Keresem az arany középutat. :)

2012. máj. 29. 06:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor a Wc helyett jó ,egy doboz is ,meg föld ,az enyém abba is beleszokott a normál alom után is .... :)
2012. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm neked is Zsófii! :)
2012. máj. 29. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!