Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sürgős! Mi lehet a baja a...

Sürgős! Mi lehet a baja a kiscicámnak?

Figyelt kérdés
Most nyáron lesz egy éves a cicám, és egy-két napja nagyon csúnyán, hurutosan elkezdett köhögni, ami napról napra egyre rosszabb lesz. Már könnyezik bele amikor elkezd köhögni. Gyanakszom arra, hogy váltja a fogát.. Nem eszik, nem iszik, csak egy helybe fekszik (néha azért járkál egy kicsit). Kamilla teát próbáltam neki adni de nem itta meg.. kenyérbe is bele áztattam, hátha úgy szimpatikusabb lesz neki.. de nem ette/itta meg. Kiskanállal adtam neki egy picit, de nagy részét kiköpte. Esetleg szerintetek egy negyed Rubophen tablettát összetörve egy kis kanál vízzel adhatok esetleg neki? Pls segítsetek!! :/

2012. máj. 27. 19:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Figyelj a macskanátha fertőző betegség.moist többet ki fogsz fizetni a kezelésére mintha beoltattad volna a macskát.

Ügyelet mindenhol van. Kezeltesd, mert a macskanátha halálos lehet

[link]

2012. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10%

Szerinted hány állatorvos olvassa a gyakorikérdéseket?


És hány tudná megmondani látatlanul hogy mi a baja?


Ennyit erről,nem is tudom az ilyeneknek minek állat

2012. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
a közelben még ügyelet sincs május hónapra..
2012. máj. 27. 21:29
 14/22 A kérdező kommentje:

ma 21:29 válaszadó!

tudod magadról hogy bunkó vagy? elmondtam h nincs ügyelet. nem kell bántani mindenkit aki nem annyira pénzes hogy egyből megy másik megyébe állatovosért. én iganeis próbálok segíteni szegény macskán. normálisan is ellehet mondani a vélemény tés nem ilyen hangnemben

2012. máj. 27. 21:32
 15/22 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj de ilyen kérdésekre nem lehet barátságos hangnemben válaszolni


Jobban jártál volna ha inkább felhívsz egy állatorvost ahelyett hogy itt kérdezősködsz a nagy "szakértőktől" Nem hiszem hogy bármelyik is állatorvos lenne

2012. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Amiket leírsz, nem egy-két nap alatt alakulnak ki. Enyém is volt macskanáthás (oltás ellenére, csak könnyebben gyógyult). 3-4 nap erőlködős köhögés után vittem orvoshoz. Hiába osztod ki azokat, akik nem a Te szád íze szerinti választ adnak! Orvos nélkül el fog pusztulni, mert antibiotikum kell ilyenkor. Ha magadhoz veszel állatot, fel kell készülni a betegségre is, ami az ő esetükben bizony súlyos ezrek-tízezrek lehetnek, kezelés nélkül kínok között pusztul el.
2012. máj. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hol laksz? Valaki biztos tud mondani a közeledbe állatorvost, akit fel tudsz hívni.

Én falun lakom, mégis tudok 20 km-es körzetbe több állatorvost is.

Ja, igen lehet, hogy nem rendel pont, de felhívom és megkérem, hogy fogadjon, ha szeretem azt az állatot.

(mint ahogy én már megtettem, és fogadott is az orvos nagyon szívesen, még akár ki is jött volna, pedig akkor beszéltem vele életemben először, mert nem jártam még ott, mert akkor költözködtünk. Én eddig minden alkalommal találtam orvost, akárhol vagy akármelyik nap történt bármi...)

2012. máj. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Elmondanám, hogy nálunk ma még normális ember orvosi ügyelet se volt... Sőt, az ügyeletes gyógyszertár 10-től 12-ig volt nyitva... Fél 12-re mentem be a központi ügyeletre, 3 órát vártam, mire megvizsgáltak, és az asszisztens úgy hívta fel a gyógyszerészt, hogy adjon már nekem antibiotikumot, mert sürgősen szükségem lenne rá. A gyógyszerész azt mondta, hogy ha autóval elviszem a patikába, kiadja. (Még jó, hogy ilyen rendes volt, mert nem lett volna köteles kinyitni csak miattam.) És én ember vagyok, nem egy macska... Szóval megértem a kérdezőt, hogy kiakadt a válaszokon, de a cicát tényleg nem tudja házilag kikúrálni, holnap keríteni kell egy dokit. 25N
2012. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
nem mindenkinek lehet pénze orvosra, sajnos nekem sincs havi 30 e forintból nem rohangálhatnék. nekem is volt macskanáthás a cicám pár éve de magától megyógyult csak kamillával törölgettem le folyton a szemét mást nem tudtam tenni érte bármennyire is szerettem.
2012. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
44%

Bocs, de aki egy orvost se tud kifizetni, az ne tartson állatot. A te felelősséged, ha beteg és nem látod el

(arról nem is beszélve, hogy az állatvédelmi törvény is bünteti ha szüksége lenne orvosra és nem viszed el.)

Ügyelet mindenhol van, és az orvosoknak mobiltelefonja is van,én is hívtam számtalanszor éjszaka is és ki is jött

2012. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!