Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica összeszoktatás?

Cica összeszoktatás?

Figyelt kérdés
Most hoztam egy 16 hetes kandúrt, a 2 éves nőstény cicák mellé. A nagy fúj,morog menekül és velünk is tartózkodó. A kicsi még meg van szeppenve. Több helyen olvastam, hogy külön kell őket választani, de én nem tettem. Ez nagy baj?
2012. máj. 31. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg nem látod, hogy bántják egymást, addig ne válaszd külön őket! Ismerősöm is így kezdte, mikor új cicát hozott a régi mellé, fújtak egymásra, kerülték egymást, de ma már imádják egymást, együtt alszanak összebújva :)
2012. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell őket összeengedni. Mi körübelül két hete hoztunk egy hat hetes kiscicát az egy éves cicánk mellé(mind a kettő lány) és ő is nagyon fújt a picire. A kiscicát ezért betettük a szobámba és a nagymacskával megszagoltattunk nindent amihez a kicsi hozzáért és rajta volt a szaga. Ugyanis elöszőr az a lényeg hogy a két állat megszokja egymás szagát. Utána ha már nem vált ki nagy érdeklődés a másik állat szaga akkor felügyelet mellett tisztes távolságbol találkozhatnak. Ilyenkor még ne engedjük őket nagyon közel egymáshoz csak addig a távolságig amíg a másik még nem fúj, morog vagy elfutna. Ha a találkozás megvolt természetesen még pár napig külön kell lenniük és amikor tudunk rájuk figyelni találkozgassanak. Ha már elég közel jutottak egymáshoz hogy megszaglásszák vagy megérintsék a másikat akkor lehet felügyelet mellet egy szobába engedni őket. Ezt a lépést is addig ismételjük amíg mind két cica természetesen nem tud viselkdni a másik jelenlétében. Utána meg már egyedül is lehet őket hagyni. A mi cicáink már eljátszanak egymássa, de hosszabb időre nem mernénk még őket egyedül hagyni. A tieidnek is még csak egy kis idő és türelem kell és akkor minden rendben lesz:) A másik cica szagának megszokásához egy tipp: a kiskandúr pofiját(mert a cicáknak itt vannak az illat mirigyei) törölgezsd meg egy kenndővel és azt helyezd el, vagy dörzsöl be vele azokat a helyeket ahol az idősebb szica sokszor szokott lenni. Így több részen is fogja érezni az illatot és hamarabb hozzászokik.
2012. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vicuska87 ***** válasza:

Nah, ez a kérdés engem is érdekelne, mert nálunk is ugyan ez a szitu lesz 1 hónap múlva, csak 26 hónapos ivrtalanított lány cicushoz jön, egy 5 hónapos ivartalanított lány cica.

Remélem, hogy nem lesznek nagy gondok.

2012. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!