Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassuk össze a...

Hogyan szoktassuk össze a régi macskát egy újjal? Részletek alul.

Figyelt kérdés
8 és fél éves nőstény macska mellé került most egy fél éves kandúr. Előbbi a több mint 8 év alatt teljesen hozzászokott az "egyeduralomhoz", és nem akar maga mellé mást befogadni, folyamatosan fúj rá, meg van sértődve, féltékenykedik. Van esetleg valakinek tippje, hogyan lehetne őket könnyebben összeszoktatni?
2011. dec. 6. 19:39
 1/6 SzilKa ***** válasza:

csakis türelemmel... ki kell várni sajnos. Babusgasd az idősebb macskát is, ne érezze úgy, hogy elhanyagolod, de az ifjabbra is figyelj. Sajnos elég sok idő, hónapokba is telhet, mire összeszoknak, szóval csak a türelem segít.

Illetve hagyni kell, hogy "leboxolják", ki az úr... szerintem ez a legnehezebb.

2011. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Remélem, sikerülni fog. Nekem anno hasonló korkülönbséggel nem sikerült. A régi nem bántotta a kicsit, viszont teljesen depressziós lett, nem tisztálkodott, csak ült gubbaszkodva. Két hét után el kellett ajándékozni a kicsit, a lányomnak kellett, úgyhogy családon belül maradt.
2011. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem a türelem tényleg hatásos módszer lesz. Igyekszem éreztetni az idősebbel, hogy az ő fontossága semmit nem csökkent, de ugye elég makacs.

A második válaszolónak: nem tudom ez a depresszió mikortól jelentkezett, de a miénknél hálaistennek ilyen jel nincsen, ugyan úgy bújik, dorombol, stb mint eddig, csak a kicsivel tudatja sokszor agresszíven, hogy nem tetszik neki a jelenléte.

2011. dec. 6. 23:32
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok: már 4-5 nap után, sajnos.
2011. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond. Csak egy 8 evesnek tobb ido kell, mint egy kolyoknek. Nalunk kijaros cicakkal volt ilyen helyzet. Ok osszeszoktak, mondjuk egyutt nem jatszanak, de ez lehet adodik abbol is, hogy nincsenek teljesen osszezarva. Mindenki eli a sajat eletet:)
2011. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 antiochio válasza:
Sziasztok! Nekem is hasonló problémám lenne... 5 hónapja fogadtunk be az Öreglányunk (8 éves) mellé egy 1 év körüli cicát. Azóta nem rendeződött a helyzet. :( Az Öreglány nem hajlandó bent lenni huzamosabb ideig, néha mintha félne, nem engedi magát simizni csak kint (ő kijárós). Ha bejön enni fúj, morog, nem lehet hozzáérni. Mit javasolnátok az "időn"kívül? Már nézegettem stresszoldó cseppeket is, nem tudom érdemes lenne -e kipróbálni... Az új cicc egyébként benti.
2012. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!